Dziś jest poniedziałek, 10 maj 2021. Imieniny: Antoniego, Antonina

JUBILUSZ 40-LECIA KAPŁAŃSTWA KS. KAN. MARIANA SZOSTAKA

2021-04-18
JUBILUSZ 40-LECIA KAPŁAŃSTWA KS. KAN. MARIANA SZOSTAKA
W dzisiajszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. kan. Mariana Szostaka, poprzedniego proboszcza naszej parafii. Ks. Marian Szostak pełnił posługę kapłańską w następujących parafiach: jako wikariusz w Pęzinie - parafia pw. Wniebowzięcia NMP; w Stargardzie - parafia pw. Świętego Krzyża; w Trzcińsku - Zdroju - parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w Szeczecinie - parafia pw. św. Kazimierza; w Nowogardzie - parafia pw. Wniebowzięcia NMP; w Stargardzie - parafia pw. Świętego Ducha; następnie jako administrator (od 1988 r.) a później jako proboszcz (od 1993 r.) w Witkowie a w latach 2010 - 2019 jako proboszcz naszej parafii.
Ks. Marian Szostak przyjął święcenia kapłańskie dn. 12 kwietnia 1981 r. w szczecińskiej katedrze, z rąk ówczesnego biskupa diecezji szczecińsko - kamieńskiej ks. bpa Kazimierz Majdańskiego. Każdy z uczestników liturgii otrzymał okolicznościowy album poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.