Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Informacje

1. Posługa kapłanów w konfesjonale 15 minut przed Mszą Świętą.

2. W każdą środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W każdą sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 modlitwa do Matki Bożej Częstochowskiej wraz z modlitwą do św. Józefa.

4. Pierwszy czwartek miesiąca: oddajemy cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie i wyrażamy naszą wdzięczność za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00 do godz. 18.00 wraz z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Pierwszy piątek miesiąca: oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, natomiast po porannej mszy świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy do praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca przez spowiedź i Komunię świętą wynagradzającą. Kto z wiarą i miłością taką praktykę nabożeństwa przeżywa ma zapewnienie Pana Jezusa przekazane w objawieniach siostrze Małgorzacie Marii Alacoque, że nie umrze bez stanu łaski uświęcającej.

6. Odwiedzanie osób chorych i starszych z posługą sakramentalną w każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00.

7. Pierwsza sobota miesiąca: oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: śpiew godzinek o 7.40, Msza Święta o godz. 8.00 oraz różaniec i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Zachęcamy do praktyki pięciu pierwszych sobót miesiąca przez uczestnictwo we Mszy Świętej i Komunię Świętą wynagradzającą.

8. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie w kościele o godzinie 15.00. Zachęcamy do tej modlitwy także w domu, w pracy, w podróży.

9. W każdy czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Pragniemy przypomnieć, że ojcem bądź matką chrzestną może być tylko osoba wierząca i praktykująca, w tym posiadająca sakrament bierzmowania. Nie może tej funkcji pełnić osoba niepraktykująca, nieposiadająca bierzmowania, żyjąca w konkubinacie lub związku nieformalnym.

11. Pragniemy też przypomnieć, że w sprawie wydawania zaświadczeń na chrzestnych, czy świadka do ślubu, czy świadka do bierzmowania, należy się zgłaszać do parafii miejsca zamieszkania, a nie do miejsca samego zameldowania.

Osoby z parafii, mieszkające poza granicami kraju, powinny nawiązać kontakt z parafią rzymskokatolicką w danym kraju przebywania i tam zgłosić swój udział w życiu religijnym. Jest to właściwa parafia do uzyskania danego zaświadczenia.