Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 grudnia 2021 r.
1. Przeżywamy uroczystość Narodzenia Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Osoby uczestniczące w Pasterce nie są zobowiązane do ponownego uczestnictwa w Eucharystii, ale gorąco zachęcamy, ponieważ można ponownie przystąpić do Komunii Świętej.

2. W niedzielę drugi dzień świąt a zarazem Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego zachęcamy małżonków do wspólnego uczestnictwa w Eucharystii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach - szczególnie w ostatnim tygodniu - o godz. 6.30. W przyszłym roku ta godzina będzie na stałe wpisana w nasze adwentowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

4. Została przygotowana nowa Księga Intencji Mszy Świętych na przyszły rok. Osoby zainteresowane zarezerwowaniem konkretnej daty sprawowania Mszy Świętej, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Pamiętajmy, aby były sprawowane Msze Święte z okazji różnych rocznic np. urodzinowych, imieninowych, ślubu, ale także pamiętajmy o naszych Zmarłych, aby szczególnie w rocznice śmierci były sprawowane Msze Święte w ich intencji.

5. Osoby, które zamówiły Pismo Święte z dużym drukiem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Gdyby ktoś chciał jeszcze nabyć Pismo Święte, takie jak znajduje się w ławkach kościelnych z dużym drukiem prosimy o informację w zakrystii. Koszt zakupu 50 zł.

6. Po Nowym Roku odbędzie się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Na stoliku przy wejściu do kościoła po lewej stronie, można zgłaszać chęć wizyty duszpasterskiej. Karteczkę z informacją możemy od razu zostawić w przygotowanym pojemniku, lub też przynieść wypełnioną do kościoła idąc na Mszę Świętą. Osoby starsze mogą podejść do zakrystii i tutaj zgłosić chęć przyjęcia wizyty kolędowej. Prosimy o zaznaczenie dogodnej godziny (mamy do wyboru godz. 10.00 – 14.00 lub 16.00 – 21.00). Osoby, które są obecne raczej tylko po godz. 18.00, prosimy o dodatkowe podkreślenie godz. 21.00, aby zaplanować kolędę w tym czasie. Osoby niepracujące, emerytów i rencistów prosimy o zaznaczenie godzin dziennych, czyli między 10.00-14.00.

7. Polecamy nowe wydanie tygodnika NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Dzisiejsze świąteczne wydania kosztują 10 zł. ale zawierają dodatkowo: NIEDZIELA – modlitewnik z kalendarzem, natomiast GOŚC NIEDZIELNY płytę CD z Nowym Testamentem, która rozpoczyna cykl edycji 10 wydań całego Pisma Świętego, które będą ukazywały się co miesiąc w Nowym Roku. Jest to wspaniały audiobook, który naprawdę gorąco polecamy.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

9. Na koniec chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszej świątyni oraz placu kościelnego, tj. Państwu Arlecie i Grzegorzowi Kurzydło oraz Panu Maciejowi Sochockiemu oraz osobom, które przygotowały szopkę tj. Paniom Beacie Racis, Ewelinie Owczarek, Małgorzacie Górce oraz młodzieży: Oliwii Rzymskiej, Tosi Przewoźnik, Szymonowi Lewandowskiemu i Krzysztofowi Adamskiemu. Dziękujemy paniom, które zawsze dbają o nowe obrusy na ołtarzu i kwiaty tj. Paniom Anastazji Zaborniak i Dorocie Siekaczyńskiej. Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś rano odśnieżali plac wokół kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi za życzliwość i zaangażowanie.