Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 marca 2022 r.
1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas kształtowania naszego serca. W sposób szczególny to kształtowanie podejmiemy w przyszłą niedzielę, rozpoczynając rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Ogórski – zastępca dyrektora CARITAS naszej archidiecezji. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji o jak najlepsze owoce tych rekolekcji.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w piątek o godz. 17.00 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla młodzieży i dorosłych. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym czyli o męce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jeżeli będzie mógł ktoś zebrać ofiary podczas tych nabożeństw, to bardzo o to prosimy, ponieważ chcemy je przeznaczyć na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, jako naszą jałmużnę wielkopostną a jeśli nie będzie miał kto tego uczynić, prosimy o złożenie ofiar do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych. Jednocześnie przy ołtarzu znajduje się puszka CARITAS na ofiary, które również będą na ten cel przeznaczone, jako nasza wielkopostna jałmużna, czyli ofiara z tego, z czego sami zrezygnujemy dla dobra innych a nie wrzucenie tego, co nam akurat w kieszeni czy portfelu w danej chwili zbywa, dlatego pamiętajmy, że jałmużna jest zawsze połączona z osobistym wyrzeczeniem.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową, z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy prowadzoną przez CARITAS. Zostało zebrane 8334 zł. Z racji, że potrzeby są coraz większe a pomoc trzeba przewidywać długofalowo, również w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Z tej racji ponawiamy naszą prośbę o zbiórkę rzeczy, które możemy składać pod wiatą znajdującą się obok plebanii codziennie między godz. 8.00 a 20.00. Potrzebne są przede wszystkim śpiwory, koce, kołdry, pościel; środki higieny osobistej – także dla dzieci oraz żywność z długim okresem ważności do spożycia – również dla dzieci. Na chwilę obecną nie zbieramy ubrań. Jeśli będzie taka potrzeba wtedy o tym poinformujemy. Jednocześnie informujemy, że miniony czwartek został przekazany pełen bus ofiarowanych rzeczy do magazynu CARITAS, która już ma pod opieką przybyłych uchodźców oraz do parafii grekokatolickiej w Stargardzie, która również zaopiekowała się uchodźcami. Przypominamy, że CARITAS działa systemowo i długofalowo a nie tylko pod wpływem emocjonalnego impulsu, dlatego w gablocie możemy poczytać, w jaki sposób możemy pomóc uchodźcom z Ukrainy, zarówno pod względem bytowym, jak i prawnym.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej według ustalonego planu oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę o 19.00.

5. W sobotę o godz. 11.00 schola dla dzieci.

6. W piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do północy w intencji o zaprzestanie wojny i pokój na Ukrainie.

7. Z kolei w piątek 25 marca odbędą się – podobnie jak w ub. r. – badania mammograficzne dla kobiet. Szczegóły przekażemy w przyszłą niedzielę.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Obydwa tygodniki podejmują temat agresji na Ukrainę, ponadto w NIEDZIELI poczytamy o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie oraz o większych prawach dla rodziców w szkole, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY zawiera kolejną płytę CD z księgami tzw. proroków większych – polecamy szczególnie tym, którzy rozpoczęli kompletowanie wszystkich płyt całego Pisma Świętego.

9. Polecamy do obejrzenia film pt. „CUD GUADALUPE”, opowiadający o jednym z największych objawień maryjnych na świecie. Film jest emitowany m.in. w kinie Helios na os. Słonecznym.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb + Krystyny Paszko z ul. Nysy. W jej intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…