Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 stycznia 2022 r.
1. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowy Rok. Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska czyli kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili wolę wspólnej modlitwy, spotkania, rozmowy i błogosławieństwa domu. Kolęda odbędzie się z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych oraz według zaproponowanych godzin przedpołudniowych i wieczornych. Z racji, że nie ma zbyt wielu zaproszeń na wizytę kolędową, dlatego każdego dnia jest wyznaczonych po kilka ulic:
poniedziałek: Tczewska, Elbląska, Pucka, Słupska, Nysy, Regalicka, Jordana, Czereśniowa;
wtorek: Jugosłowiańska, Czarnogórska, Warmińska, Góralska, Kurpiów, Raciborska;
środa: Węgierska, Rumuńska, Mołdawska, Goleniowska, Nowogardzka;
piątek: Jeziorna, Macedońska, Kamieńska, Kostrzyńska, Ekologiczna;
sobota: Chorwacka, Róży Wiatrów, Babiego Lata; Miedwiańska, Dubrownicka, Belgradzka, Sarajewska, Goplańska, Starej Baśni, Kraszewskiego.
Poniedziałek 10 stycznia ul. Szybowcowa.
Po 10 stycznia planujemy wspólną modlitwę dla wszystkich pozostałych parafian, których będziemy zapraszać na wspólną modlitwę do świątyni według poszczególnych ulic. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej może to uczynić do 6 stycznia włącznie, ale wizyta odbędzie się wtedy po 10 stycznia, chyba że uda się jeszcze w tym tygodniu ale wtedy wszyscy, którzy dziś złożyli chęć spotkania zostaną poinformowani. Kartki zgłoszeniowe znajdują się przy wejściu do kościoła po lewej stronie. Można tam też nabyć w cenie 20 zł. kalendarze na Nowy Rok z wizerunkami Świętej Rodziny oraz ze św. Janem Pawłem II. Ofiarę za kalendarze można włożyć do pudełka ze zgłoszeniami na kolędę.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość „Objawienia Pańskiego” znaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. W tym dniu poświęcimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i kadzidło, które zapalimy jako symbol naszej modlitwy. Ofiary składane za kredę i kadzidło będą przeznaczone na cele misyjne. Msze Święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy studiują, pracują i mieszkają lub czasowo przebywają w naszym regionie. W tym dniu zapraszamy ich wszystkich do Bazyliki Archikatedralnej na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, o godz. 12.00.
W tym dniu odbędzie się również szczeciński „Orszak Trzech Króli” (uliczne Jasełka), który pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Placu Pawła Adamowicza, gdzie na scenie będzie przedstawiony Hołd Trzech Króli oddany Chrystusowi wraz ze śpiewem kolęd. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. W naszej parafii zapraszamy na orszak, który odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.30. Wszystkich uczestników a szczególnie dzieci, prosimy o przygotowanie koron królewskich.

3. W piątek odwiedzimy chorych w ich domach.

4. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca oraz wspólna modlitwa różańcowa i medytacja.

5. Nieustannie pamiętajmy o „Jadłodzielni” znajdującej się obok naszego kościoła i miejmy wrażliwe serca na potrzeby innych i umiejmy się dzielić tym, co sami posiadamy.

6. Polecamy nowe wydanie tygodnika NIEDZIELA, natomiast nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO ukaże się za tydzień. Dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

8. Na bieżący tydzień oraz święto Trzech Króli są wolne intencje Mszy Świętych.