Dziś jest czwartek, 19 wrzesień 2024. Imieniny: Januarego, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 13 marca 2022 r.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Mariusz Ogórski – zastępca dyrektora CARITAS naszej archidiecezji. Rekolekcje potrwają do środy włącznie i będą się odbywały według stałych godzin sprawowania Mszy Świętych tj. o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 19.30 – dlatego szczególnie zachęcamy osoby, które pracują do późniejszych godzin, aby wykorzystały tę możliwość i pomimo rozlicznych obowiązków wzięły udział w rekolekcjach. Zachęcamy do przystąpienia w czasie rekolekcji do spowiedzi świętej, aby cały okres Wielkiego Postu przeżyć w stanie łaski uświęcającej.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w piątek o godz. 17.00 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla młodzieży i dorosłych. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za ofiary składane podczas tych nabożeństw, które są naszą Jałmużną Wielkopostną, którą przeznaczymy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dzisiaj też prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Jednocześnie nadal prowadzimy zbiórkę rzeczy, które możemy składać pod wiatą obok plebanii w godz. 8.00 – 20.00. Ponieważ mamy bezpośredni kontakt z Parafialnym Zespołem CARITAS w Moryniu pod opieką którego jest grupa – łącznie – prawie 40 osób tj. matek z dziećmi, przebywająca w schronisku młodzieżowym (druga grupa ok. 120 osób przebywa w ośrodku Szafir), chcemy wesprzeć tę grupę, dlatego informujemy o ich potrzebach: suszarki na pranie, suszarki do włosów; tostery, żelazka (wszystkie z tych rzeczy po 5 szt.) oraz zastawa stołowa i sztućce a także żywność z długim okresem do spożycia. Wszystko to można przynieść pod wiatę, natomiast najlepiej byłoby zgłosić do ks. proboszcza chęć nabycia lub przekazania poszczególnych rzeczy, aby skoordynować ewentualny zakup. Ponadto CARITAS naszej archidiecezji rozpoczęła akcję pn. „Paczka dla Ukrainy”. Szczegóły tej akcji znajdują się w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Można też w zamian za zakupy złożyć ofiarę na ten cel w kwocie 300 zł., co stanowi przybliżoną równowartość paczki lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem: Paczka dla Ukrainy. Informacja z Urzędu Miasta: Mieszkańcy Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców, proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta. Szczegóły w gablocie przy wejściu do kościoła.

3. Od jutra będą do nabycia świece CARITAS.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej według ustalonego planu, natomiast kandydatów do bierzmowania prosimy o udział w rekolekcjach.

5. W piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych ponownie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do północy w intencji o zaprzestanie wojny i pokój na Ukrainie.

6. W sobotę o godz. 11.00 schola dla dzieci. W tym dniu rozpoczniemy także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego.

7. W piątek 25 marca odbędą się – podobnie jak w ub. r. – badania mammograficzne dla kobiet. Badania są bezpłatne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, natomiast dla pozostałych kosztują 130 zł. Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się telefonicznie. Badanie można powtórzyć po 24 miesiącach, ewentualnie wcześniej po skierowaniu przez lekarza. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Informacje o badaniu znajdują się w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Obydwa tygodniki podejmują temat agresji na Ukrainę oraz niesionej pomocy, ponadto w NIEDZIELI poczytamy o tym, jak wytwarzna jest energia jądrowa a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o grzechu chciwości.

9. Polecamy do obejrzenia film pt. „DOBRY ŁOTR”, który będzie emitowany w sobotę w kinie Helios przy ul. Krzywoustego w Szczecinie. Szczegóły projekcji znajdziemy w gablocie.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb + Ireny Ziemińskiej z ul. Chorwackiej a w środę + Edwarda Cieślewskiego z ul. Węgierskiej. W ich intencji, za ofiary wojny na Ukrainie oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…