Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 16 stycznia 2021 r.
1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę w tradycyjnej formie, poprzez odwiedziny w domu – w sumie było to ponad 350 rodzin/osób. Pozostały jeszcze rodziny, które umówiły termin spotkania na później. Jeśli byłyby jeszcze chętne rodziny/osoby na spotkanie w domu, prosimy o zgłoszenia bezpośrednio u ks. proboszcza. W tym tygodniu zapraszamy pozostałych parafian na wieczorne Msze Święte i spotkanie kolędowe
w kościele według poszczególnych ulic:
poniedziałek – mieszkańcy ulic: Goleniowska; Tczewska, Pucka, Słupska i pozostałych ulic pomiędzy tymi głównymi ulicami do ul. Goleniowskiej włącznie;
wtorek – mieszkańcy ulic: od ul Bośniackiej włącznie w lewo w kierunku ul. Portowej
z ul. Szybowcową od nowych bloków włącznie;
środa – mieszkańcy ulicy Szybowcowej począwszy od ul. Bośniackiej i Róży Wiatrów
w kierunku ul. Nysy a więc do końca parafii.
Jeśli ktoś z przybyłych na modlitwę osób zechce złożyć ofiarę, to bardzo prosimy
o podpisanie koperty, natomiast wszystkim osobom i rodzinom, które już złożyły ofiary
z racji kolędy składamy serdeczne: Bóg zapłać. W tym roku ofiary zostaną przeznaczone m.in. na montaż klimatyzacji, którą planujemy założyć przed rozpoczęciem sezonu letniego.

2. Na prośbę parafian wyrażoną podczas kolędy, przypominamy o konieczności zakładania maseczek, kiedy tworzymy wspólnotę modlitwy znajdując się w kościele. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą ich zakładać, prosimy o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach lub zachowanie dystansu.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej według ustalonego planu, tj. we wtorek godz. 15.15 – klasa C; godz. 16.15 – klasa A oraz piątek godz. 16.00 – klasa B. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie książeczek – modlitewników dla dzieci.

4. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej wracamy do spotkań biblijnych w salce parafialnej,
na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

6. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy do salki parafialnej dziewczynki, które chciałyby śpiewać
w scholi oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

7. We wtorek 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Szczegółowy plan modlitwy ekumenicznej w Szczecinie znajduje się w gablocie.

8. Gdyby ktoś jeszcze chciał zakupić Pismo Święte z dużym tekstem w cenie 50 zł. prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Jeśli ktoś chciałby zamówić książeczkę „O naśladowaniu Chrystusa”, która znajduje się w ławkach i na chórze, również prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

9. Przy jadłodzielni w środę przygotowywana jest zupa przez naszych parafian. Gdyby ktoś chciał się jeszcze włączyć w to dzieło, prosimy o zgłoszenia w zakrystii, ponieważ chcielibyśmy, aby ten posiłek był częściej przygotowywany. Korzysta z niego obecnie kilka osób.

10. W czasie ferii zimowych są organizowane przez naszą archidiecezję bezpłatne rekolekcje dla młodzieży. Gdyby były chętne osoby z naszej parafii, aby wziąć w nich udział, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

11. Polecamy nowy wydanie tygodników NIEDZIELA i GOŚC NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA odpowiada na pytanie, dlaczego jako chrześcijanie jesteśmy podzieleni, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY zawiera drugą płytę CD z tekstem biblijnym Księgi Rodzaju i Wyjścia.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych. Naszą modlitwą obejmijmy ks. bpa Henryka Wejmana, który w środę obchodzi swoje imieniny.