Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 grudnia 2021 r.
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej – wsłuchując się w pytanie skierowane do św. Jana Chrzciciela: co mamy czynić? – rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy ks. Sylwester Marcula – proboszcz nowopowstałej parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Nad Rudzianką”. Rekolekcje potrwają do środy włącznie a Msze Święte
z nauką rekolekcyjną będą sprawowane przez najbliższe trzy dni rano o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz. 18.00 (z tej racji przez najbliższe trzy dni poranna Msza Święta będzie sprawowana o godz. 8.00 a później od czwartku wrócimy do Mszy Świętej o godz. 7.00). Ofiary składane podczas kolejnych trzech dni rekolekcji, będą naszym wyrazem wdzięczności za posługę ks. rekolekcjonisty i wsparciem dla nowobudującego się kościoła. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać. Zachęcamy, aby przystąpić do spowiedzi świętej, by z oczyszczonym sercem oczekiwać świąt Bożego Narodzenia i w takim duchu je przeżyć. Możliwość spowiedzi codziennie zarówno przed poranną, jak i wieczorną Mszą Św.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu do puszek przeżywając „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Zebrane zostało 2051 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

3. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej podczas Eucharystii o godz. 11.00 gościmy ks. abpa metropolitę Andrzeja Dzięga, który poświęci nowe witraże w naszej świątyni.

4. Dziękujemy za przynoszone do świątyni Torby Miłosierdzia. Prosimy, aby przynosić je najpóźniej do środy włącznie, abyśmy mogli w tym tygodniu rozdysponować ofiarowane dary wśród osób potrzebujących wsparcia w ramach pomocy „Od parafian dla parafian”.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu ponownie odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Łucji; we wtorek wsp. św. Jana od Krzyża.

7. W tym tygodniu przeżywamy bolesne rocznice ze współczesnej historii naszej Ojczyzny. Jutro przypada 40 rocznica wprowadzenia „Stanu Wojennego”, natomiast w piątek 51 r. tzw. „Wydarzeń Grudniowych”, które szczególnie mocno dotknęły nasze miasto. Z tej racji zapraszamy na MSze Święte w intencji nszej Ojczyzny w poniedziłek o godz. 18.00 do szczecińskiej katedry oraz w piątek o godz. 10.00 do kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, a później o godz. 11.45 na uroczystości przy bramie stoczni.

8. Osoby potrzebujące pomocy lub też zwykłej rozmowy zapraszamy w środę w godz. 17.00 – 18.00 do salki parafialnej, gdzie Parafialny Zespół CARITAS prowadzi dyżury dla osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

9. Na stoliku przy wejściu do zakrystii znajdują się poświęcone opłatki oraz sianko i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Przy wyjściu z kościoła u naszego rekolekcjonisty ks. Sylwestra, można nabyć edukacyjne gry rodzinne. Serdecznie polecamy. Z kolei w przyszłą niedzielę - dzięki Fundacji Małych Stópek - będzie można przy naszym kościele nabyć choinki, z których dochód będzie przeznaczony na Domy Samotnej Matki. Minimalna cena zakupu to 30 zł. a pozostała kwota to będzie nasza ofiara na ten cel przeznaczona.

11. Została przygotowana nowa Księga Intencji Mszy Świętych na przyszły rok. Osoby zainteresowane zarezerwowaniem konkretnej daty sprawowania Mszy Świętej, prosimy o zgłoszenie się od jutra w zakrystii.

12. Polecamy nowe wydanie tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, który szeroko opisuje wydarzenia związane z wprowadzeniem Stanu Wojennego oraz podejmuje kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy o modlitwie Jezusowej. Niestety z przyczyn od nas niezależnych, nie dotarł na czas nowy numer tygodnika NIEDZIELA, ale będzie dostępny już podczas rekolekcji.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.
W sposób szczególny obejmijmy modlitwą naszych pasterzy tj. ks. abpa metropolitę Andrzeja Dzięgę i ks. bpa Henryka Wejmana, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny. Zawierzmy ich życie i posługę oraz całą naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce opiece św. Michała Archanioła…