Dziś jest czwartek, 19 wrzesień 2024. Imieniny: Januarego, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 marca 2022 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Pozostałych wiernych zachęcamy do uczestnictwa w różnych rekolekcjach, które są prowadzone w radiu, telewizji lub internecie, gdzie możemy o dowolnej porze wysłuchać nauk rekolekcyjnych.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w piątek dla dzieci o godz. 17.00, oraz dla młodzieży i dorosłych - w tym tygodniu wyjątkowo - o godz. 19.00. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Rozważania były poświęcone rodzinie, dlatego zachęcamy aby się nimi zapoznać na stronie internetowej naszej parafii, która ma już prawie 100 tys. odłson.

3. Przypominamy, że ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są naszą jałmużną wielkopostną, którą ofiarujemy na rzecz uchodźców. Dziękujemy za przynoszone pod wiatę rzeczy, które sukcesywnie przekazujemy potrzebującym. W minionym tygodniu został zawieziony bus ofiarowanych rzeczy do CARITAS-u w Moryniu, który opiekuje się grupą uchodźców. Przez jedną z rodzin naszej parafii zostały zakupione żelazka a z jałmużny wielkopostnej zostały zakupione deski do prasowania, tostery i suszarki do prania.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się inauguracja sezonu motocyklowego i piknik rodzinny połączony ze zbiórką słodyczy dla dzieci z Ukrainy pn. „Słodko jest pomagać”. Można także przynosić inne produkty jak np. żywność, środki higieny osobistej oraz przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 18.30 w salce parafialnej. Prosimy też
o upieczenie ciast, dlatego osoby, które mogą to uczynić, prosimy o zgłoszenie swojej deklaracji w zakrystii, bezpośrednio teraz po Mszy Świętej. Całe wydarzenie w przyszłą niedzielę rozpocznie Msza Święta o godz. 12.30 w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji motocyklistów. O godz. 13.45 odbędzie się występ orkiestry z naszego Miejskiego Ośrodka Kultury, natomiast o godz. 14.30 odbędzie się prezentacja nowego zespołu rajdowego, który będzie startował w Mistrzostwach Polski a zakończenie pikniku nastąpi o godz. 16.00.

5. W czwartek będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z panem Radosławem Łosiewiczem, który przybliży nam tę tematykę na spotkaniu, które odbędzie się w kościele dzień wcześniej tj. w środę o godz. 19.00.

6. W piątek 25 marca odbędą się – podobnie jak w ub. r. – badania mammograficzne dla kobiet. Badania są bezpłatne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, natomiast dla pozostałych kosztują 150 zł. Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się telefonicznie. Badanie można powtórzyć po 24 miesiącach, ewentualnie wcześniej po skierowaniu przez lekarza. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Informacje o badaniu znajdują się w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

7. Od wczoraj trwamy na modlitwie w intencji o ochronę życia. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego i modlić się przez 9 miesięcy w intencji dziecka, które jest Bogu znane a którego życie jest zagrożone. Szczegóły tej akcji znajdziemy w publikacji, która znajduje się na stojaku przy wyjściu z kościoła. Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji będziemy mogli złożyć zarówno podczas porannej, jak i wieczornej Mszy Świętej.
W tym dniu swoje patronalne święto obchodzi ks. proboszcz, dlatego o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w jego intencji. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale gorąco zachęcamy do zachowania tej praktyki.

8. W piątek Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy wszystkich wiernych w duchowej łączności z papieżem i całym Kościołem na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

9. W piątek zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00 w intencji o zaprzestanie wojny i pokój na Ukrainie oraz do modlitwy w osobistych intencjach.

10. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS oraz baranków wielkanocnych, które znajdują się na stoliku przy wejściu do zakrystii.

11. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o tym czy wojna może być sprawiedliwa, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o tym, czy należy ratować ludzkie życie za wszelką cenę. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO a wszystkim wiernym GOŚĆ EXTRA, który przybliża nam postać św. o. Pio, który m.in. posiadał dar bilokacji (10 zł.).

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

13. Wczoraj odbył się pogrzeb +Heleny Radlińskiej z ul. Nysy, natomiast jutro odbędzie się pogrzeb +Tadeusza Wolskiego z ul. Góralskiej oraz w środę + Bożeny Markowskiej z ul. Góralskiej. W ich intencji, za ofiary wojny na Ukrainie oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…