Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 23 stycznia 2022 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną dla całego Kościoła przez papieża Franciszka. Pamiętajmy o codziennej lekturze Pisma Świętego, z którego możemy korzystać zarówno w formie tradycyjnej księgi, jak też poprzez aplikacje w telefonie. Osoby, które zamówiły Pismo Święte z dużym drukiem, prosimy o odebranie w przyszłą niedzielę.

2. Trwamy na modlitwie przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w przypadające we wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej według ustalonego planu, tj. we wtorek o godz. 15.15 – klasa C ale tylko te dzieci, których nie było na ostatnim spotkaniu; godz. 16.15 – klasa A oraz w piątek godz. 16.00 – klasa B.

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ale tylko tych osób, których nie było na ostatnim spotkaniu.

5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne w salce parafialnej.

6. W sobotę o godz. 11.00 schola dla dziewczynek.

7. Spotkanie kolędowe wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej s. Nullę ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, które pełnią posługę m.in. w dużej parafii w Dąbiu. S. Nulla opowie o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Ten cud przyczynił się także do beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego. Będzie można również nabyć w cenie 20 zł. książkę opisującą to wydarzenie i życie s. Nulli.

9. Polecamy nowy wydanie tygodników NIEDZIELA i GOŚC NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA opisuje, w jaki sposób jesteśmy jako katolicy cenzurowani w internecie, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o starości oraz nowych mandatach karnych dla kierowców. Przypominamy, że obydwa tygodniki kosztują obecnie po 8 zł.. Dzieciom polecamy nowy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych, wspominając też babcie i dziadków przeżywających w ostatnich dniach swoje święto.

11. W piątek odbyły się pogrzeby naszych parafianek: + Jolanty Rudnickiej z ul. Jugosłowiańskiej oraz + Jolanty Wróbel z ul. Nysy. W ich intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…