Dziś jest czwartek, 19 wrzesień 2024. Imieniny: Januarego, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 marca 2022 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w piątkowej Drodze Krzyżowej i Akcie Ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła i świata a zwłaszcza Rosji i Ukrainy. Trwamy w tej modlitwie do najbliższej soboty, która jest I sobotą miesiąca, dlatego serdecznie polecamy dzisiejsze wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, które przybliżają orędzie fatimskie, które było inspiracją do aktu ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Nieustannie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w piątek dla dzieci o godz. 17.00, oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Później zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00, natomiast dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Przypominamy, że ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są naszą jałmużną wielkopostną, którą ofiarujemy na rzecz uchodźców. Dziękujemy za przynoszone pod wiatę rzeczy, które sukcesywnie przekazujemy potrzebującym. Dzisiaj odbywa się inauguracja sezonu motocyklowego i piknik rodzinny połączony ze zbiórką słodyczy dla dzieci z Ukrainy pn. „Słodko jest pomagać”. Można także przynosić inne produkty jak np. żywność, środki higieny osobistej oraz przybory szkolne. Całe wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godz. 12.30 w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji motocyklistów. O godz. 13.45 odbędzie się występ orkiestry z naszego Miejskiego Ośrodka Kultury, natomiast o godz. 14.30 odbędzie się prezentacja nowego zespołu rajdowego, który będzie startował w Mistrzostwach Polski a zakończenie pikniku nastąpi o godz. 16.00.

4. Dziękujemy wszystkim paniom, które uczestniczyły w badaniach mammograficznych, zorganizowanych przez naszą parafię w miniony piątek.

5. Od minionej środy działa w toalecie zewnętrznej prysznic dla ubogich i bezdomnych, którzy mogą z niego skorzystać przychodząc w środę na zupę przygotowywaną przez naszych parafian. Serdecznie dziękujemy panu Januszowi Synkowskiemu za przebudowę jednej z toalet na prysznic oraz panu Wojciechowi Dobrzyńskiemu za podłączenie instalacji hydraulicznej. Bóg zapłać za te prace.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca, dlatego od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, aby mogli przyjąć Komunię Świętą. W sobotę Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca oraz wspólna modlitwa różańcowa i rozważanie pierwszosobotnie. W tym dniu przypada 17. rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II

7. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS, które znajdują się na stoliku przy wejściu do zakrystii.

8. W sobotę 9 kwietnia organizujemy wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Osoby chętne do udziału prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

9. W najbliższy piątek w naszym domu parafialnym zamieszka ks. dr Marcin Szczodry, który będzie wspierał ks. proboszcza w działaniach duszpasterskich. Z kolei w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy się szczególnie modlić w int. ks. Ryszarda obchodzącego w tym dniu swoje imieniny.

10. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO a wszystkim wiernym GOŚĆ EXTRA, który przybliża nam postać św. o. Pio słynącego z wielu darów (10 zł.).

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

12. Jutro o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb +Jana Maciejewskiego z ul. Tczewskiej. W jego ]’intencji, za ofiary wojny na Ukrainie oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…