Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 stycznia 2022 r.
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy s. Nullę ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, która przekazuje nam swoje świadectwo wiary oraz uzdrowienia z choroby za przyczyną bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Po Mszy Świętej można nabyć w cenie 20 zł. książkę opowiadającą o tym wydarzeniu. Książka może być prezentem oraz inspiracją do wiary.

2. Osoby, które zamówiły Pismo Święte z dużym drukiem, prosimy o odebranie w zakrystii.

3. W środę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, znane w naszej tradycji jako święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do świątyni świece gromniczne. Prosimy o zabezpieczenie świec przed wylaniem wosku. W zakrystii są do nabycia nowe świece gromniczne w cenie 20 zł.. Msze Święte w środę o godz. 8.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ten dzień jest przeżywany w Kościele, jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie w intencji osób konsekrowanych czyli zakonników oraz braci i sióstr zakonnych.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Z racji na dodatkowe zgłoszenia godzina przybycia może ulec zmianie, dlatego prosimy o cierpliwość. W piątek od godz. 17.00 spowiedź z racji I piątku miesiąca. Zgodnie z sugestią wyrażoną w październikowej ankiecie w I piątek miesiąca będzie dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu - na razie - do godz. 20.00. Z tej racji nie odbędzie się spotkanie biblijne. Do spotkań biblijnych wrócimy po feriach.

6. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w int. wspólnoty Żywego Różańca.

7. W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy dzieci na spotkania w salce parafialnej we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 11.00; natomiast młodzież w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Liczymy na obecność i mile spędzony czas.

8. Jutro o godz. 15.00 nastąpi rozebranie dekoracji świątecznej w kościele. Zapraszamy młodzież do pomocy przy tych pracach.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat braku młodzieży w Kościele, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY odpowiada na pytanie: czy jest zbawienie poza Kościołem. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY, które znajduje się przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych. Naszą modlitwą otoczmy ks. bpa seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza obchodzącego w tym tygodniu swoje imieniny.