Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 stycznia 2024 r.
1. Po przerwie świąteczno-kolędowo-feryjnej wracamy do spotkań dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania. Ponadto w piątek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Jana Bosko kapłana a w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Świete o godz. 8.00 i 18.00 z poświęceniem świec gromnicznych. Jeśli ktoś chce nabyć nową świece można to uczynić w zakrystii – koszt 20 zł. Ten dzień jest też przeżywany, jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego czyli zakonnego Z tej racji pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji naszych kapłanów zakonnych, pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, natomiast w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w int. wspólnoty Żywego Różańca oraz wspólna modlitwa różańcowa i rozważanie. W sobotę przypada dzień imienin ks. bpa seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

4. Ponownie serdecznie zachęcamy do udziału w krótkich rekolekcjach biblijnych pt. „Zimowe zasłuchanie w Słowo”, które odbędą się w Mrzeżynie w dn. 9 – 11 lutego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw, natomiast GOŚC NIEDZIELNY pisze o prześladowaniu chrześcijan, z których prawie 5 tys. straciło życie ze względu na wiarę w Chrystusa w ub.r. oraz o nowych regulacjach związanych z zawodem terapeuty. Młodszym dzieciom polecamy styczniowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. W kruchcie kościoła znajduje się nowy numer bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY. Prosimy o pobranie i zachęcamy do lektury.

6. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz głębokiego poczucia i doświadczenia wspólnoty Kościoła w naszej parafii.