Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 listopada 2023r.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Zebrane zostało 2354zł. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Serdecznie dziękujemy tym, którzy zagłosowali na nasz projekt modernizacji alejek na naszym cmentarzu w Dąbiu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Z radością informujemy, że nasz projekt został wybrany do realizacji.

3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Do nabycia będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. W II Niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe.

4. Do końca listopada modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą a dziś o godz. 17.30. Dzisiaj ostatnia wspólna modlitwa na cmentarzu o godz. 15.00, i także dzisiaj przypada 25 r. śm. ks. kan. Czesława Wicha.

5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez wspólnotę „Przyjaciół Oblubieńca”.

6. W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

7. W piątek rozpoczniemy miesiąc grudzień i tego dnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach.

8. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca i wspólna modlitwa różańcowa oraz rozważanie z okazji I soboty miesiąca.

9. W sobotę na godz. 12 zapraszamy do salki parafialnej dzieci i młodzież w celu przygotowania ozdób świątecznych.

10. Na stoliku obok gazet znajdują się nowe książki, które serdecznie polecamy: Szkoła Osobistej Modlitwy – to książka ukazująca, w jaki sposób rozwijać naszą chrześcijańską modlitwę – szczególnie medytację; koszt książki to 20 zł. Druga książka nosi tytuł „Nie mamy prawa milczeć” i porusza aktualne problemy społeczne i kościelne oraz wskazuje na naszą osobistą odpowiedzialność i rolę w państwie i Kościele. Cena tej książki to 30 zł.,i jest ceną okazjonalną, ponieważ do tej pory książka była w sprzedaży w cenie 59 zł. Książki można zakupić, jako prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Ofiary za książki, prosimy składać do puszki na ofiary za gazety.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym czy potrafimy przyjąć Kościół jako Chrystusowy czy chcemy Kościoła według własnej wizji; natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o tym co łączy i dzieli Kościoły katolicki i prawosławny? Dzieciom młodszym tzn. w wieku przedszkolnym polecamy – trochę opóźniony w dostawie – listopadowy numer „STASIA”, a dzieciom starszym polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma pt. „Dobre Nowiny”, które znajduje się w kruchcie kościoła a poświęcone jest m.in. modlitwie za Zmarłych.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz nieustannego kierowania się miłością do Boga i drugiego człowieka.