Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie na 9 stycznia 2021 r.
1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczne obchody świąt Bożego Narodzenia ale w naszej polskiej tradycji przedłużamy ten czas do 2 lutego.

2. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili wolę wspólnej modlitwy, spotkania, rozmowy i błogosławieństwa domu.
W tym tygodniu odwiedzimy rodziny według następującego planu:

dzisiaj ul. Kurpiów

poniedziałek: ul. Szybowcowa ale bez bloków nr 66 i 67 zgłoszonych na godziny popołudniowe i wieczorne – te rodziny odwiedzimy we wtorek; rodziny z tych bloków zgłoszone na godziny poranne będą miały wizytę w poniedziałek; poza tym we wtorek po południu: ul. Jordana – działki; Sarajewska; Dubrownicka; Miedwiańska; – zaległe zgłoszenia

środa: Węgierska, Rumuńska, Mołdawska, Goleniowska (zaległe zgłoszenia)

czwartek: Bośniacka; Toruńska; Wrzesińska; Warmińska; Tczewska; Pucka; Słupska; Goplańska, Kraszewskiego (zaległe zgłoszenia)

Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić na kolędę można dzisiaj wrzucić karteczkę ze zgłoszeniem do pudełka znajdującego się przy wejściu do kościoła po lewej stronie i wtedy ustalenia terminu będą już dokonywane indywidualne z bezpośrednimi rodzinami. Tam też obok zgłoszeń znajduje się woda święcona, którą możemy zabrać do swoich domów.
Po 16 stycznia odbędzie się wspólna modlitwa dla wszystkich pozostałych parafian, których będziemy zapraszać na wspólną modlitwę do świątyni według poszczególnych ulic.

3. W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy do salki parafialnej dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholi oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

4. Polecamy nowy wydanie tygodników NIEDZIELA i GOŚC NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA rozpoczyna cykl odpowiedzi na podstawowe pytania naszej wiary, natomiast GOŚC NIEDZIELNY zawiera dodatek w postaci etui na płyty CD, na rozpoczęty cykl wydań Pisma Świętego. Serdecznie polecamy obydwa tygodniki.

5. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Celiny Bony z ul. Tczewskiej, natomiast we wtorek o godz. 13.30 odbędzie się pogrzeb + Michaliny Żeleśkiewicz z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek…