Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 stycznia 2024 r.
1. Dzisiaj przypada szczególny dzień dla naszej parafii, ponieważ wieczorem będziemy gościć relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Relikwie przyjmiemy o godz. 21.00; o godz. 21.30 będzie sprawowana Msza Święta i o godz. 23.00 nastąpi przekazanie relikwii do kolejnej parafii. Zachęcamy do szczególnego uczestnictwa w tej wieczornej Mszy Świętej – w miarę możliwości całych rodzin a szczególnie małżonków. Rodzinę Ulmów mogliśmy poznać bliżej na początku września przed beatyfikacją, kiedy – tu w kościele – były przekazywane książeczki poświęcone tej rodzinie. Dzisiaj dodatkowo zachęcamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w naszym kościele a przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie. Kościół będzie dziś otwarty przez cały dzień (do godz. 21.00), aby spokojnie można było zapoznać się z historią rodziny przedstawioną na wystawie.

2. Twa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dziękujemy wszystkim - których już odwiedziliśmy w minionym tygodniu – za wspólną modlitwę, spotkanie i ofiarę. W tym tygodniu odwiedzimy kolejnych parafian według następującego planu:
poniedziałek – ulice: Węgierska, Jugosłowiańska, Czarnogórska, Bośniacka, Goleniowska.
wtorek – ulice: Jordana, Wisłocka, Goplańska, Starej Baśni, Kraszewskiego, Belgradzka.
środa – ulica Szybowcowa (bez osiedla, czyli bez nr 65, 66, 67).
czwartek: ulica Szybowcowa-osiedle, czyli nr 65, 66, 67 oraz ulice: Ekologiczna, Róży Wiatrów, Nowogardzka, Słupska.
Składane dziś zgłoszenia postaramy się, aby były ujęte w planie na ten tydzień a jeśli będzie to niemożliwe, to poinformujemy o innym terminie. Rodziny, które były nieobecne w minionym tygodniu a zgłosiły chęć spotkania odwiedzimy po indywidualnym ustaleniu terminu – będzie to prawdopodobnie piątek lub sobota w tym tygodniu.
Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ewentualne sprawy prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.

3. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, jak kobiety nawróciły Europę, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przybliża niezwykle interesującą a zarazem mało znaną postać ks. abpa Antoniego Baraniaka, człowieka niezwykłej wiary a zarazem brutalnie torturowanego i prześladowanego przez władze komunistycznej Polski. Zachęcamy do lektury.

4. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, aby dary Bożej łaski otrzymane na chrzcie świętym, wydały w naszym życiu jak najlepsze owoce.