Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 kwietnia 2024 r.
1. Kończymy oktawę, czyli ośmiodniowe obchody uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Prośmy, niech Miłosierdzie Boże obejmie nas samych oraz świat cały a szczególnie zatwardziałych grzeszników oraz tzw. wierzących niepraktykujących, aby otworzyli się na dar żywej wiary oraz Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w Godzinie Miłosierdzia tj. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie osoby starsze, które ze względów czasowych, mogą już sobie pozwolić na przyjście do świątyni o tej porze.

2. Dzisiaj pierwszy dzień, kiedy uroczyście modlimy się za nasze rodziny, przyzywając wstawiennictwa bł. Rodziny Ulmów, dlatego po błogosławieństwie pomodlimy się przed ich obrazem a chętne osoby będą mogły oddać cześć relikwiom przez ucałowanie lub pokłon. W ten sposób każdy 7 dzień miesiąca, będzie szczególnym dniem modlitwy za nasze rodziny, ponieważ bł. Małżonkowie Wiktoria i Józef zawarli 7 dnia miesiąca lipca zawarli sakrament małżeństwa.

3. Dzisiejsza niedziela jest także patronalnym świętem wspólnoty CARITAS, dlatego dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez CARITAS. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas oraz osób, które przygotowują środową zupę dla ubogich i potrzebujących odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

4. Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 19.00 na widowisko słowno-muzyczne „Byśmy byli jedno”, które odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie. Jest to kościół na Niebuszewie, obok parku Kasprowicza. Będzie to muzyczna opowieść o trzech kapłanach niezłomnych wobec komunistycznej władzy – o ks. Wojtyle - Papieżu Janie Pawle II, o Kard. Wyszyńskim oraz o Ks. Blachnickim.

5. Jutro przeżywamy liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego, które z racji Wielkiego Tygodnia zostały przeniesione na poniedziałek po oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00.

6. Dzisiejszy dzień to także czas wyborów samorządowych. Pamiętajmy o odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę i weźmy udział w wyborach. Z kolei w środę przypada 14 r. tragicznego lotu do Smoleńska, dlatego pamiętajmy nieustannie o modlitwie za naszą ojczyznę. Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz za naszą Ojczyznę w środę o godz. 18.00.

7. W środę o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Zachęcamy osoby, które podjęły trud pogłębienia życia duchowego a ostatnio być może trochę się zniechęciły, do ponownego wysiłku i udziału w spotkaniu.

8. W czwartek o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie odbędzie się koncert wielkanocny pt. „Misericordias Domini – Missa Gospel Roberta Raya”. Wystąpią: Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz soliści.

9. W przyszłą niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie o godz. 15.00 rozpocznie się Jubileuszowy XX „Marsz dla Życia” pod hasłem: „Życie nie zna granic”, organizowany przez Fundację Małych Stópek. Zachęcamy do udziału rodziców z dziećmi i całe rodziny. O marszu i działalności fundacji możemy przeczytać, biorąc bezpłatny biuletyn znajdujący się w kruchcie kościoła lub w internecie na stronie internetowej www.fundacjamalychstopek.pl

10. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej według stałego planu.

11. W sobotę 20 kwietnia odbędzie się XIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Wyjazd rano ze Szczecina do Różańska i stamtąd pieszo do Myśliborza. Zgłoszenia przyjmuje: ks. Mariusz Wencławek SDB tel. 501 618 008, mail: wenclawek@gmail.com

12. Polecamy prasę katolicką. Zarówno tygodnik NIEDZIELA, jak i GOŚĆ NIEDZIELNY podejmują temat orędzia Bożego Miłosierdzia. Tygodnik NIEDZIELA wskazuje szczególnie na pełnienie czynów miłosierdzia a GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje nieznane szczegóły powstawania „Dzienniczka” św. s. Faustyny. Dla młodzieży i dorosłych jest nowy numer czasopisma „Trwajcie w miłości” a dla dzieci starszych „Mały Gość Niedzielny” z plakatem Jezusa Miłosiernego.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby Boże Miłosierdzie rozwiewało mroki zwątpienia, tak byśmy zawsze przychodząc na Eucharystię, mogli wyznać za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”.

14. W piątek zakończyła swoje ziemskie życie + Irena Wróblewska z ul. Goplańskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Polecajmy naszą zmarłą siostrę oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…