Dziś jest czwartek, 19 wrzesień 2024. Imieniny: Januarego, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 kwietnia 2022 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień a w nim wyjątkowe dni Triduum Paschalnego i wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do gorliwego uczestnictwa w tych uroczystościach, które będą sprawowane według następującego planu:
• Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 (adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do północy).
• Wielki Piątek – to wspomnienie Męki i Śmierci Jezusa na Krzyżu: Droga Krzyżowa o godz. 15.00 a liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00 (adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie do północy). W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tj. osoby w wieku 18-60 lat, czyli trzy posiłki w ciągu dnia, z których tylko jeden do syta, natomiast młodzież od 14 r. życia i osoby powyżej 60. r. życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (zachęcamy, aby także młodsze dzieci uczyć tej praktyki). W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.
• Wielka Sobota – dzień adoracji Jezusa złożonego do Grobu oraz dzień poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów odbędzie się od godz. 9.00 do 13.00 włącznie, co pół godziny. Po ostatnim święceniu nastąpi sprzątanie kościoła i wznowienie adoracji o godz. 15.00. Zakończenie adoracji przed godz. 21.00.
• Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 21.00 rozpocznie obchody uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy, aby przynieść świece na tę liturgię i odpowiednio je zabezpieczyć przed wylaniem wosku.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.

2. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 rano zapraszamy na liturgiczne modlitwy Kościoła, znane jako Godzina Czytań i Ciemna Jutrznia (całość ok. 40 minut).

3. Dziś o 17.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. W niedzielę Bożego Miłosierdzia, która w tym roku przypada 24 kwietnia, będzie obchodzony „Dzień Dobra” a zarazem patronalne święto CARITAS. Z tej okazji chcemy zorganizować kiermasz robótek ręcznych i wszelkich produktów wykonanych własnoręcznie przez parafian lub znajomych, dlatego prosimy o przygotowanie tych rzeczy na kiermasz za dwa tygodnie.
W zakrystii są jeszcze do odebrania blaszki i pojemniki po ostatnim pikniku rodzinnym.

5. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS, które znajdują się na stoliku obok wejścia do zakrystii. Można też pobrać ze stolika TORBY MIŁOSIERDZIA, które będą wsparciem na święta dla naszych parafian w ramach akcji „Od parafian dla parafian”. Torby z zakupionymi produktami można przynosić do kościoła do wtorku włącznie, przed rozpoczęciem lub po zakończeniu każdej Mszy Świętej.

6. Zachęcamy do przystąpienia przed świętami do spowiedzi świętej, szczególnie na początku tygodnia tj. do środy włącznie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Ostatnia okazja do spowiedzi będzie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w ramach akcji „Noc Konfesjonałów” w godz. 22.00 – 24.00. Osoby, które chciałyby jeszcze uczestniczyć w rekolekcjach, zachęcamy do udziału w rekolekcjach organizowanych w szczecińskiej katedrze od poniedziałku do środy włącznie w godz. 19.00 – 21.00.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci I-Komunijnych we wtorek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Spotkania z dziećmi we wtorek: klasy A i C według planu, natomiast klasa B o godz. 17.00 – obecność obowiązkowa wraz ze znajomością formuły spowiedzi i warunków dobrej spowiedzi.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA polecamy artykuły podejmujące temat: czy nieszczęścia to wyraz gniewu Boga, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy, czy spowiedź to niechciany sakrament oraz kolejna płyta CD z kolekcji Pisma Świętego, zawierająca Księgi Mądrościowe.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

10. Na zakończenie pomódlmy się za wszystkie ofiary wojny na Ukrainie oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, mordu katyńskiego i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek…