Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 grudnia 2021 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Niech ten dzień będzie wezwaniem do nieustannej troski o dobro każdego małżeństwa i rodziny.

2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na Wydziale Teologicznym w Szczecinie od najbliższego semestru letniego rozpoczną się trzysemstralne studia podyplomowe dla nauczycieli z etyki filozoficznej, opłacone w całości przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Serdecznie polecamy, aby zapoznać się z tą sprawą.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przez 9 miesięcy modlili się w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bóg zapłać za tę pełną ewangelicznej miłości modlitwę, zakończonąw Boże Narodzenie.

4. Powoli dobiegają końca tegoroczne święta. Nie pozwólmy, aby cokolwiek zostało zmarnowane z przygotowanych przez nas potraw ale przynieśmy je do „Jadłodzielni” znajdującej się obok naszego kościoła, dzieląc się w ten sposób z innymi naszymi dobrami.

5. Od jutra wracamy do sprawowania porannej Mszy Świętej w dni powszednie o godz. 8.00.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
– w tym dniu święcimy wino; we wtorek – św. Świętych Młodzianków Męczenników
– dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda.

7. W sobotę uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy Nowy Rok, przeżywając jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Nasze obchody tej uroczystości rozpoczniemy już w piątek Mszą Święta o godz. 16.00 dziękując Bogu za mijający rok (nie będzie wtedy Eucharystii o godz. 18.00). Godzinę wcześniej, czyli o 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i osobista modlitwa dziękczynna w ciszy. Z racji piątku ks. abp udziela dyspensy od pokarmów mięsnych od godz. 16.00, z której możemy skorzystać, wypełniając jednocześnie obowiązek modlitwy o ewangeliczny pokój w ojczyźnie i świecie.

8. W sobotę 1 stycznia o godz. 18.00 w szczecińskiej katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi, podczas której wystąpi chór męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Jubileuszowy 10. Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów. Serdecznie zapraszamy.

9. Po Nowym Roku odbędzie się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Na stoliku przy wejściu do kościoła po lewej stronie, można zgłaszać chęć wizyty duszpasterskiej.

10. Niestety nie udało się uzyskać w przyszłorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim wystarczającego poparcia na realizację zgłoszonego przez nas projektu modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu. Ufamy, że w przyszłym roku zmobilizujemy się bardziej i uda nam się przeforsować tę inwestycję w kolejnym budżecie. Wszystkim, którzy oddali swój głos serdecznie dziękujemy.

11. Polecamy nowe wydanie tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, które zawiera płytę CD z Nowym Testamentem, rozpoczynając w ten sposób cykl edycji 10 wydań, które będą ukazywały się co miesiąc w Nowym Roku. Jest to wspaniały audiobook, który naprawdę gorąco polecamy. Dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.