Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 grudnia 2023 r.
1. Przeżywamy ostatnią niedzielę a zarazem ostatni dzień roku. Jutro, w Nowy Rok przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, natomiast w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. W obydwa dni obowiązuje nas uczestnictwo w Mszy Świętej, dlatego w te dni Msze Święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.

2. W Święto Trzech Króli święcimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań na znak, że przyjęliśmy do domu Jezusa Chrystusa a kadzidło zapalamy, jako symbol naszej modlitwy, którą zanosimy do Boga w naszych domach. Ofiary za kredę i kadzidło będą przeznaczone na cele misyjne. Orszak Trzech Króli w naszej parafii po Mszy o 12.30. Prosimy o przygotowanie koron na głowę dzieci oraz osoby dorosłe.

3. Jutro o godz. 18.00 w szczecińskiej katedrze będzie sprawowana Msza Święta przez ks. abpa Andrzeja Dzięgę na rozpoczęcie Nowego Roku. Śpiew kolęd podczas liturgii poprowadzi Chór Męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną.

5. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
wtorek: Kamieńska, Kostrzyńska, Kwidzyńska, Kurpiów, Elbląska, Pucka, Ińska.
środa: Tczewska, Góralska, Raciborska, Warmińska.
czwartek: Mołdawska, Rumuńska, Toruńska, Wrzesińska, Macedońska, Jeziorna, Chorwacka.
piątek: Babiego Lata, Dubrownicka, Sarajewska, Miedwiańska, Nysy, Regalicka.
Jeżeli ktoś jeszcze nie zgłosił chęci spotkania i modlitwy prosimy, aby to niezwłocznie uczynić. Składane dziś zgłoszenia postaramy się, aby były ujęte w planie na ten tydzień a jeśli będzie to niemożliwe, to poinformujemy o innym terminie.

Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ewentualne sprawy prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.

6. Polecamy kalendarz ścienny, który został zawiera zdjęcia z życia naszej wspólnoty parafialnej oraz roku liturgicznego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność naszego parafialnego CARITASU. Proponowana cena 50 zł. Kalendarz można obejrzeć na stoliku obok gazet a do nabycia znajduje się w zakrystii.

7. W Kościele w Polsce - a obecnie w naszej archidiecezji - trwa peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Jako parafia, mamy ten wielki dar, że w przyszłą niedzielę 7 stycznia relikwie Rodziny Ulmów nawiedzą naszą świątynię. Zapraszamy na ten szczególny czas łaski w godz. 21.00–23.00. Będzie wtedy też sprawowana Msza Święta, dlatego po sobotniej uroczystości, można zaplanować udział w Eucharystii dopiero w niedzielę późnym wieczorem.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, głębokiej i ufnej wiary oraz opieki Maryi w całym rozpoczynającym się jutro Nowym Roku.