Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 maja 2024 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświęsztej, czyli uroczystość dotykającą istoty samego Boga
w Trójcy Świętej Jedynego. Niech znak krzyża, który nam tę prawdę przypomina, będzie zawsze wykonywany ze czcią i pobożnością.

2. Wczoraj i dzisiaj przeżywamy w naszej spólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej, do której przystępuje 47 dzieci. Otoczmy je naszą modlitwą, dziękując Bogu także za naszą
I Komunię Świętą.

3. Dzisiaj przypada Dzień Matki, dlatego pamiętajmy o modlitwie za nasze mamy, dziękując Bogu za dar ich życia i naszego macierzyństwa, prosząc o wszelkie łaski dla żyjących oraz radość nieba dla zmarłych.

4. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji będzie przebiegać w następujący sposób: ul. Czarnogórska, Belgradzka, Babiego Lata (przy skrzyżowaniu z ul. Goplańską – I ołtarz); Goplańska, Szybowcowa (przy skrzyżowaniu z ul. Belgradzką – II ołtarz); Szybowcowa, Bośniacka (za parkingiem szkolnym – III ołtarz); Bośniacka, Czarnogórska i przy kościele IV ołtarz. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy według następującego planu: ołtarz I – młodzież, która przystąpiła do sakramentu bierzmownia wraz z rodzicami; ołtarz II – wspólnota Domowego Kościoła i Przyjaciół Oblubieńca; ołtarz III – rodzice dzieci I-Komunijnych; ołtarz IV – wspólnota Żywego Różańca oraz Parafialny Zespół CARITAS. Główna Msza Święta w czwartek o godz. 10.00 połączona
z procesją eucharystyczną. Prosimy o ustrojenie naszych domów i mieszkań symbolami religijnymi na trasie procesji.

5. Panów, którzy będą przygotowywali I, II, III ołtarz prosimy o spotkanie w środę o godz. 19.00 na plebanii. Mamy już stałe ołtarze, które jedynie należy odpowiednio przygotować do montażu.

6. Podobnie, jak w poprzednich latach, chcemy przygotować na Boże Ciało dywany kwiatowe przed kościołem, dlatego serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów, które posłużą do ich wykonania. Prosimy, aby były posegregowane kolorami. Płatki kwiatów można przynosić na plebanię we wtorek i środę w godzinach popołudniowych i wieczorem. Poza tym prosimy dzieci – nie tylko I-Komunijne – o sypanie kwiatków podczas procesji.

7. Jutro przypada 24. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza, natomiast w czwartek 4 r. święceń ks. Michała. Msza Święta w intencji naszych kapłanów będzie sprawowana w czwartek o godz. 10.00.

8. W piątek będziemy przeżywać nasze parafialne święto, czyli uroczystość odpustową. Suma odpustowa
o godz. 18.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Adam Ścibek – proboszcz parafii w Wielgowie. Jest to nasze parafialne święto, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za naszą parafię. Na zakończenie Mszy Świętej odpustowej poświęcimy lodówkę – witrynę, która zostanie postawiona w Jadłodzielni, aby można było przechowywać w niej produkty, którymi będziemy się mogli dzielić z potrzebującymi w okresie letnim i chronić je przed zepsuciem. Dziękujemy panu Piotrowi Kornatowskiemu, właścicielowi Zakładu Pogrzebowego ORION, za ufundowanie tej lodówki. Z racji odpustu oraz dyspensy udzielonej dla całej naszej archidiecezji, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W przyszłą niedzielę – z racji naszego parafialnego odpustu oraz Dnia Dziecka – odbędzie się festyn parafialny, który będzie miał wymiar charytatywny, ponieważ będziemy zbierać fundusze na leczenie chorej od urodzenia dziewczynki (na portalu FB znajdziemy o niej informacje pod nazwą „Dzielna Kasia”). Jednocześnie po każdej Mszy Świętej oraz podczas festynu będą zbierane ofiary do puszek na rzecz leczenia i dalszej rehabilitacji Kasi. Festyn rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 12.30, podczas której będziemy także przeżywać uroczystość 100 rocznicy urodzin naszej parafianki. O godz. 14.00 wystąpi zespół „Romcio Tomcio i Przyjaciele”, natomiast od godz. 15.00 rozpocznie się dwugodzinny cykl zabaw dla dzieci. Będą zamki dmuchane, wata cukrowa i inne atrakcje oraz kiełbaska z grilla.
W związku z festynem, bardzo prosimy o upieczenie ciast, które już po porannej Mszy Świętej, będzie można przynosić do salki parafialnej. Z góry dziękujemy za życzliwość i serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu, zapraszamy do pomocy w sobotę o godz. 19.00.

10. Dobiega końca miesiąc maj i nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Od soboty – również o godz. 17.30 – rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieci I – Komunijne przeżywają swój „Biały Tydzień” i uczestniczą w tym tygodniu w nabożeństwach majowych oraz Mszy Świętej do piątku włącznie o godz. 17.30 (natomiast w czwartek o godz. 10.00). Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy złożyli dodatkową ofiarę z racji I-Komunii Świętej swoich dzieci i ufundowali dla naszej parafii nowy ornat na okres zwykły, czyli koloru zielonego. Ornat zostanie poświęcony na początku Mszy Świętej w czwartek o godz. 10.00.

11. Ponownie polecamy nowe książki, które zostały wyłożone na ławce obok gazet. Książki mogą stanowić ciekawy prezent na różne okazje oraz uzupełnić naszą wiedzę dotyczącą historii Kościoła i Ojczyzny oraz pogłębić naszą wiarę. Zachęcamy do zapoznania i nabywania, tym bardziej, że ceny są okazjonalne, przygotowane specjalnie dla parafian.

12. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o uroczystości Bożego Ciała oraz miejscu mężczyzn w Kościele, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje nowy dokument papieski dotyczący zjawisk nadprzyrodzonych oraz pisze o konsekwencjach przyjętego przez Radę Europejską paktu migracyjnego. Ponadto polecamy GOŚĆ EXTRA, poświęcony matkom osób świętych i błogosławionych pt. Święte Matki – Matki Świętych. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma „DOBRE NOWINY”, które poświęcone jest tematyce Najświętszego Serca Jezusa oraz przypomina, jak opiłowywano katolików we Włoszczowie 40 lat temu. Zachęcamy do lektury. Czasopismo do pobrania w kruchcie kościoła.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy nieustanej opieki i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego oraz głębokiej wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.