Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 maja 2024 r.
1. Wczoraj 18 młodych osób z naszej wspólnoty parafialnej, przystąpiło da sakramentu bierzmowania, który został udzielony w parafii w Wielgowie.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o tym, że celem naszego życia jest jedność z Bogiem w niebie na wieki.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości tj. w sobotę po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewno – biblijne i nabożeństwo odnowienia darów Ducha Świętego.
4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby, które zazwyczaj uczestniczą w tej Mszy Świętej, wybrały inną godzinę udziału w Eucharystii. Spotkania dzieci rocznicowych w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 w kościele.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: „grupa sobotnia” w środę o godz. 19.00 i piątek o 16.15, natomiast „grupa niedzielna” w czwartek i piątek o godz. 19.00. Uroczystość I Komunii Świętej będziemy przeżywać za dwa tygodnie. Potem będzie uroczystość Bożego Ciała i odpust parafialny.

6. Osoby, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie festynu parafialnego, który planujemy w niedzielę 2 czerwca, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Szczególnie zachęcamy rodziców dzieci a szczególnie dzieci komunijnych, ponieważ festyn będzie organizowany przede wszystkim dla dzieci, a z kolei dzieci komunijne akurat zakończą wtedy swój „biały tydzień”.

7. Trwamy w miesiącu maju, przeżywając codziennie o godz. 17.30 nabożeństwa majowe, podczas których rozważamy różne tytuły, którymi czcimy Maryję w Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Obecnie nabożeństwo połączone jest z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W dniach 30 maja – 1 czerwca w Wolinie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodych. Młodzież, która chciałby się wybrać na to spotkanie, prosimy o kontakt z księżmi.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek święto św. Macieja Apostoła a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – głównego Patrona Polski i patrona ks. abpa seniora Andrzeja Dzięgi. Jutro przypada 107 rocznica objawień maryjnych w Fatimie a w sobotę 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

10. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, co oznacza Wniebowstąpienie oraz o procedurze in vitro bez emocji, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o spekulacjach wokół objawień fatimskich i zawiera wywiad z nowym biskupem w Sosnowcu. Dzieciom starszym polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO, natomiast dzieciom młodszym nowy numer miesięcznika STAŚ. Wszystkim wiernym polecamy nowe książki, które zostały wyłożone na ławce obok gazet. Książki mogą stanowić ciekawy prezent na różne okazje – jest także książka poświęcona I Komunii Świętej – oraz uzupełnić naszą wiedzę dotyczącą historii Kościoła i Ojczyzny oraz pogłębić naszą wiarę. Zachęcamy do zapoznania i nabywania, tym bardziej, że ceny są okazjonalne, przygotowane dla parafian.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy pragnienia nieba i radości z udziału w każdej Eucharystii, która jest jego zapowiedzią.