Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 2024 r.

Ogłosznienia duszpasterskie na 19 maja 2024r.
1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny, natomiast w naszej Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej rozpoczyna Rok Ottonowy, czyli Jubileusz 900 – lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu. Dzisiaj w katedrze o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Administratora Apostolskiego naszej archidiecezji ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego, na którą są zaproszeni wszyscy diecezjanie.

2. Jutro przypada uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki naszej archidiecezji. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w szczecińskiej katedrze o godz. 18.00 Msza Święta i Dzień Jedności Wspólnot naszej archidiecezji, na którą szczególnie zapraszamy osoby należące do różnych wspólnot, działających w naszej archidiecezji oraz w naszej parafii.

3. Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej rocznicę I Komunii Świętej. Niech i w naszych sercach pozostanie wdzięczna pamięć za ten dzień, kiedy Jezus Chrystus z Ciałemi Bóstwem wypełnił nasze serca swoja obecnością pod postacią Chleba.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość
I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby, które zazwyczaj uczestniczą w Mszy Świętej o godz. 12.30, wybrały inną godzinę udziału w Eucharystii. Dzieci oraz ich rodziny otoczmy modlitwą.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: „grupa sobotnia” w poniedziałek i środę o godz. 19.00, natomiast „grupa niedzielna” we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią Świętą dla dzieci i rodziców w piątek o 16.30.

6. W związku z organizacją 2 czerwca festynu parafialnego oraz z racji niewielkiej ilości zgłoszeń, planowana na ten dzień wspólna pielgrzymka do sanktuarium w Siekierkach nie odbędzie się. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania a osoby, które zapłaciły za wspólną pielgrzymkę, prosimy o odebranie wpłat w zakrystii.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast w piątek wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

8. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o przypadającej wczoraj 80. r. zdobycia Monte Cassino oraz o konsekwencjach emigracji dla rodzin i skutkach rozwodu dla dzieci, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia postać bł. Piera Giorgio Frassatiego – młodego człowieka, który ukazuje radosne oblicze wiary oraz pisze o tym, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Dzieciom starszym polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO, natomiast dzieciom młodszym nowy numer miesięcznika STAŚ. Wszystkim wiernym polecamy nowe książki, które zostały wyłożone na ławce obok gazet. Książki mogą stanowić ciekawy prezent na różne okazje – jest np. książka poświęcona I Komunii Świętej – oraz uzupełnić naszą wiedzę dotyczącą historii Kościoła i Ojczyzny oraz pogłębić naszą wiarę. Zachęcamy do zapoznania i nabywania, tym bardziej, że ceny są okazjonalne, przygotowane specjalnie dla parafian.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy głębokiego doświadczenia mocy Ducha Świętego i Jego darów w codziennym życiu.

11. W miniony piątek odbył się pogrzeb + Grzegorza Skrzypczaka z ul. Szybowcowej a w czwartek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb + Zofii Sobkowiak (również z ul. Szybowcowej). Polecajmy te zmarłe osoby oraz zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…