Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 kwietnia 2024r.
1. Jutro przypada „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”. Polscy kapłani należeli do najbardziej prześladowanych osób polskiego społeczeństwa, a wśród nich m.in. były pasterz naszej archidiecezji ks. abp Kazimierz Majdański, który był więźniem obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie przeżył całą wojnę.

2. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

4. W środę wyjątkowo nie odbędzie się spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Kibiców Pogoni Szczecin zapraszamy w tym dniu na wspólne oglądanie finału Pucharu Polski w salce parafialnej oraz wspólne grillowanie. Z racji tego, że trudno nam ocenić ile osób może przyjść, prosimy o przyniesienie własnych produktów mięsnych na grilla oraz chleb a dodatki, czyli keczup i musztarda będą na miejscu.

6. W piątek będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski. Choć formalnie nie obowiązuje nas w tym dniu udział w Mszy Świętej, to z racji tej uroczystości oraz państwowej rocznicy Konstytucji 3 Maja, zachęcamy do udziału w Eucharystii, które będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych, ale z racji uroczystości odwiedziny chorych odbędą się wyjątkowo dzień później, czyli w sobotę.

7. Planowana na przyszłą niedzielę pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, z racji niewielkiej ilości zgłoszeń zostaje odwołana, ale spróbujemy pojechać za miesiąc tj. 2 czerwca w niedzielę po uroczystości Bożego Ciała i naszym parafialnym odpuście. Osoby, które opłaciły pielgrzymkę mogą odebrać wpłacona kwotę lub zostawić na przyszły wyjazd. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału
i zapisywania się na przyszły miesiąc.

8. Ponownie informujemy, że rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 19 maja o g. 12.30.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o trosce wiernych świeckich o swoich kapłanów, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pyta, czy jesteśmy świadkami ograniczania prawa katolików? Dzieciom starszym polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO, natomiast wszystkim wiernym nowy numer miesięcznika DOBRE NOWINY, który poświęcony jest trosce rodziców o swoje dzieci, które utraciły wiarę.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy głębokiej jedności z Jezusem Chrystusem oraz postępowania, które nie będzie się charakteryzowało tylko słowem i językiem, ale czynem i prawdą.

11. Wczoraj minęła 3 r. śm. + ks. bpa Jana Gałeckiego, jutro przypada 17 r. śm. + ks. abpa Kazimierza Majdańskiego a w środę 14 r. śm. + ks. abpa Zygmunta Kamińskiego. Polecajmy naszych Zmarłych Pasterzy oraz Zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.