Dziś jest czwartek, 19 wrzesień 2024. Imieniny: Januarego, Konstancji

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 kwietnia 2022 r.
1. W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Marcina Szczodrego, który zamieszkał w naszym domu parafialnym i będzie wspierał ks. proboszcza w posłudze duszpasterskiej. Obejmijmy modlitwą i sercem nowego kapłana w naszej wspólnocie.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które pomogły w organizacji ubiegłotygodniowego festynu pn. „Słodko jest pomagać” oraz wszystkim, którzy upiekli ciasta. Dziękujemy orkiestrze z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu za piękny koncert. Podczas tego dość krótkiego festynu udało się zebrać aż 4638 zł, co było możliwe m.in. dzięki ufundowaniu przez pana Piotra Kornatowskiego produktów potrzebnych do organizacji festynu. Ponadto nasi parafianie z firmy kominiarskiej Wobex wraz z kominiarzami przekazali dodatkowo 1100 zł. na rzecz dzieci z Ukrainy, które przebywają w Moryniu. Bóg zapłać za te ofiary. W zakrystii są do odebrania blaszki i pojemniki. Serdeczna prośba na przyszłość, aby podpisywać każdą blaszkę i pojemnik a jeśli jest dwuczęściowy to każdy element. Jednocześnie prosimy, aby nie przygotowywać ciast wymagających przechowania w chłodnym miejscu, ponieważ nie posiadamy takiej możliwości
a lodówki są wtedy zazwyczaj wypełnione produktami mięsnymi na grilla. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za życzliwość i zaangażowanie i już teraz pragniemy zapowiedzieć kolejne wydarzenie, które odbędzie się tydzień po Świętach Wielkanocnych.

3. W niedzielę Bożego Miłosierdzia, która w tym roku przypada 24 kwietnia, będzie obchodzony „Dzień Dobra”. Z tej okazji chcemy zorganizować kiermasz robótek ręcznych i wszelkich produktów wykonanych własnoręcznie przez parafian lub znajomych a dochód przeznaczyć na remont i wyposażenie dwóch pokoi naszych parafianek, które wymagają pilnej pomocy. We wcześniejszych planach miało to być realizowane podczas Wielkiego Postu, ale wojna na Ukrainie wymusiła zmianę. Osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie tego kiermaszu zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00.

4. Nieustannie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej, która jest odprawiana w piątek dla dzieci o godz. 17.00, oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Później zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00, natomiast dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

5. W najbliższą sobotę 9 kwietnia organizujemy wyjazd do sanktuarium w Górce Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Osoby chętne do udziału prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Koszt wyjazdu 60 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z placu przed kościołem. Powrót ok. 21.00. Należy zabrać własny prowiant. Na miejscu będzie możliwość zakupienia ciepłego posiłku.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić NIEDZIELĘ PALMOWĄ. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Będą do nabycia palmy przygotowane przez CARITAS.

7. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS, które znajdują się na stoliku obok wejścia do zakrystii. Można też pobrać ze stolika TORBY MIŁOSIERDZIA, które będą wsparciem na święta dla naszych parafian. Torby z zakupionymi produktami można przynosić do kościoła przed rozpoczęciem porannej lub wieczornej Mszy Świętej lub bezpośrednio po ich zakończeniu.

8. Rodziców dzieci I-Komunijnych prosimy o przypilnowanie, aby dzieci na spotkania w tym tygodniu umiały warunki dobrej spowiedzi oraz formułę spowiedzi świętej.

9. W środę 6 kwietnia o godz. 16.30 w szczecińskiej katedrze odbędzie się spotkanie ekumeniczne i modlitwa w intencji o pokój na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę grupy parafialne oraz osoby indywidualne. Jednocześnie wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie, która odbędzie się w piątek, 8 kwietnia br. Nabożeństwo to rozpocznie się o godz.20.00 na Placu Lotników, a zakończy się przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA polecamy wywiad z abpem Lwowa Mieczysławem Mokrzyckim – byłym osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM wywiad z Karolem Okrasą, który mówi m.in. nt. obżarstwa.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.