Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 lutego 2022 r.
1. W środę po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

3. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które jest obchodzone w Kościele, jako Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zarówno podczas porannej, jak i wieczornej Mszy Świętej zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

4. W związku ze zbliżającą się 14 lutego 80 rocznicą powstania Armii Krajowej, w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie poświęcone utworzeniu Armii Krajowej, historii powstania symbolu Polski Walczącej i przestawieniu ciekawostek z życia żołnierzy w prezentacji pt. „Słyszysz Walentynki – myślisz AK”. Spotkanie poprowadzi Radosław Łosiewicz – miłośnik historii i trener siatkówki a obecnie żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Serdecznie zapraszamy.

5. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat ataków na ludzi wierzących, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje modlitwę, jako sposób na zachowanie pokoju w świecie. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY, które znajduje się przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej, pamiętając szczególnie o chorych oraz tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: + Jana Piszczyka z ul. Bośniackiej; + Zdzisława Matyszczaka z ul. Dubrownickiej oraz + Zofii Michaluk z ul. Czarnogórskiej. W ich intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek…