Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 lutego 2024 r.
1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wsp. św. Agaty – dziewicy i męczennicy; we wtorek wsp. św. Pawła Miki i Tow. z Japonii – Pierwszych Męczenników Dalekiego Wschodu; w sobotę wsp. św. Scholastyki – dziewicy, siostry św. Benedykta.

2. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorych. Z tej racji podczas każdej Mszy Świętej zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych osobom chorym i starszym, ale szczególnie uroczyście będziemy ten obrzęd celebrować podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, po której odbędzie się dodatkowo modlitwa przed Najświętszym Sakramentem połączona z indywidualnym błogosławieństwem chorych. Z tej racji prosimy, aby w miarę możliwości umożliwić udział w tej Mszy Świętej osobom chorym i starszym, aby mogły z tej łaski skorzystać oraz abyśmy również i my razem z nimi mogli się pomodlić. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z chorymi w salce parafialnej, na które zaprasza nasz Parafialny Zespół CARITAS.

3. Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież oraz rodziców, do zapoznania się z ofertą prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych: przedszkola, szkół podstawowych (m.in. szkoła w Podjuchach) oraz liceum ogólnokształcącego. Są to kameralne placówki, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania oraz starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie oraz na ulotkach, które zainteresowane osoby mogą pobrać w zakrystii. Przy okazji przypominamy i zapraszamy dzieci na spotkania w salce parafialnej w sobotę o godz. 13.00.

4. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający pt. Św. Otton z Bambergu i jego misje – przeszłość i teraźniejszość. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy na Katolickie Spotkania Filmowe i pokaz filmu pt. WANDEA - zwycięstwo albo śmierć, który odbędzie się w kinie Helios przy ul. Krzywoustego w Szczecinie, w sobotę 10 lutego o godz. 12.00 i 17.45. W ramach tych spotkań cena biletu wynosi 15 zł. Zgłoszenia pod numerem telefonu podanym na plakacie w gablocie.

6. Polecamy czasopismo „Trwajcie w miłości”. Jest to kontynuacja dwumiesięcznika „Miłujcie się”, który kiedyś był rozprowadzany w naszej parafii. Czasopismo skierowane jest do młodzieży oraz dorosłych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i wiedzę w duchu Ewangelii. Dzisiaj posiadamy egzemplarze archiwalne oraz aktualne, które znajdują się na stoliku obok gazet. Prosimy o zapoznanie się z nimi i ewentualną informację zwrotną do księży, ile osób byłoby zainteresowanych stałą prenumeratą. Czasopismo ukazuje się 5 razy w roku i kosztuje 8 zł a dzisiaj rozprowadzane jest bezpłatnie.

7. Polecamy stałą prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, czy Bóg musi nas sądzić, skoro nas zna doskonale oraz o pigułce „dzień po”, przeznaczonej dla 15-letnich dziewczynek, które od 1 stycznia br. nie mogą nawet kupić napojów energetycznych do ukończenia 18 r. życia, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze m.in. o przygotowywanym w Szkocji projekcie dotyczącym zmian płci wśród dzieci, w którym rodzice będą mogli być skazani na karę więzienia za tłumaczenie synkowi, że nie jest dziewczynką lub odwrotnie. Warto w tym kontekście zastanowić się oraz zainteresować, w jakim kierunku zmierza edukacja szkolna w naszym kraju, oddana po ostatnich wyborach w ręce lewackich aktywistów.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz poczucia odpowiedzialności za głoszenie Ewangelii w dzisiejszym świecie, który coraz bardziej odchodzi od Boga – źródła wszelkiej łaski.
9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: + Alfonsa Pawlaka z ul. Jugosłowiańskiej; + Stanisławy Szczęchuła oraz + Jarosława Świergla z ul. Szybowcowej, natomiast jutro o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Leokadii Fabisz z ul. Chorwackiej. Polecajmy tych Zmarłych oraz Zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…