Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 maja 2024r.
1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomni nam o tym, że kierunkiem i celem naszych życiowych dążeń powinno być zawsze dostanie się do radości w Królestwie Bożym.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o 12:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. Harmonogram prób przed I Komunią Świętą na ten tydzień przedstawia się w sposób następujący: grupa sobotnia próby w poniedziałek i środę o godzinie 19, natomiast grupa niedzielna próby we wtorek i czwartek o godzinie 19. Plan prób na kolejny tydzień zostanie podany w przyszłą niedzielę.

4. Trwamy w miesiącu maju i sprawowaniu nabożeństw majowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek św. apostołów Filipa i Jakuba – święto. W środę przypada uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika – głównego patrona Polski, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą Ojczyznę.

7. We wtorek z racji siódmego dnia miesiąca w naszym kościele podejmiemy po Mszach porannej i wieczornej modlitwę za nasze rodziny za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, pamiętając, że Józef i Wiktoria Ulmowie zawarli sakrament małżeństwa 7 lipca. Serdecznie zapraszamy do udziału. Jeśli ktoś nie może przyjść do świątyni to zachęcamy do modlitwy osobistej w domu w intencji rodzin.

8. Planowana na dzień dzisiejszy pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, z racji niewielkiej ilości zgłoszeń została odwołana, ale spróbujemy pojechać za miesiąc tj. 2 czerwca w niedzielę po uroczystości Bożego Ciała i naszym parafialnym odpuście. Osoby, które opłaciły pielgrzymkę mogą odebrać wpłaconą kwotę lub zostawić na przyszły wyjazd. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału i zapisywania się na przyszły miesiąc.

9. Ponownie informujemy, że rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 19 maja o g. 12.30.

10. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA jak i GOŚĆ NIEDZIELNY podejmują temat roli Maryi w naszej Ojczyźnie. Ponadto NIEDZIELA pisze o świętości, którą trzeba potraktować cel i zdanie, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o nabierającej coraz bardziej popularności praktyki całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieciom starszym polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO, natomiast wszystkim wiernym nowy numer miesięcznika DOBRE NOWINY, który poświęcony jest trosce rodziców o swoje dzieci, które utraciły wiarę.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy głębokiej przyjaźni z Jezusem Chrystusem, która polega na spełnianiu tego, co On nasz Mistrz nam przykazuje.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy + Filomenę Kapellę z ulicy Bośniackiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb + Marka Gierasimczuka z ulicy Wrzesińskiej. Polecajmy tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…