Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 13 lutego 2022 r.
1. W związku z przypadającą jutro 80 rocznicą powstania Armii Krajowej, dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.45, odbędzie się spotkanie poświęcone utworzeniu Armii Krajowej, historii powstania symbolu Polski Walczącej i przestawieniu ciekawostek z życia żołnierzy w prezentacji pt. „Słyszysz Walentynki – myślisz AK”. Spotkanie poprowadzi Radosław Łosiewicz – miłośnik historii i trener siatkówki a obecnie żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro przypada święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy – dzień modlitwy za narody słowiańskie, pamiętajmy zatem szczególnie o modlitwie w intencji o pokój na Ukrainie.

3. Po przerwie w nauce szkolnej wracamy do spotkań duszpasterskich dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, które odbędą się według stałego planu tj. we wtorek o godz. 15.15 klasa C i o godz. 16.15 klasa A oraz w piątek o godz. 16.00 klasa B. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 19.00. Prosimy zarówno dzieci, jak i młodzież o szczególną obecność.

4. W środę po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne.

7. W sobotę o godz. 11.00 schola dla dzieci i spotkanie kandydatów na ministrantów.

8. W sobotę w kinie Helios przy ul. Krzywoustego w Szczecinie o godz. 12.00 i 17.45 odbędzie się projekcja filmu pt. „Czyściec”. Szczegóły tych emisji znajdują się na plakacie w gablocie.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje m.in. temat piekła w wizji św. s. Faustyny oraz przedstawia sanktuarium w Lourdes, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze, w jaki sposób międzynarodowe korporacje zarabiają na naszych danych osobowych w internecie. Dzisiejsze wydanie zawiera także drugą płytę CD ze zbioru ksiąg Starego Testamentu – księgi tzw. proroków mniejszych.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.