Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 lutego 2024 r.
1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Podczas każdej Mszy Świętej udzielamy sakramentu namaszczenia chorych, który należy do sakramentów uzdrowienia - podobnie, jak spowiedź - dlatego zachęcamy do korzystania z tych sakramentów. Nieustannie pamiętajmy o modlitwie w intencji chorych i cierpiących oraz opiekujących się nimi. Jeśli są w naszych domach osoby chore lub starsze, które wymagają odwiedzin duszpasterskich w I piątki miesiąca, serdecznie prosimy o zgłoszenia.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Jesteśmy świadomi jak wiele zła wywołuje nadużywanie alkoholu – czy też innych używek – i do czego ono prowadzi, dlatego obejmijmy modlitwą i wsparciem wszystkich, którym trudno przezwyciężyć te nałogi oraz pomóżmy im w ich życiu i nawróceniu. W naszym kościele przez cały tydzień będziemy modlić się w tej intencji a szczególnie w piątek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 18.30, po której odbędzie się także nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentu i wspólna modlitwa. W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową www.radioplus.pl/szczecin

3. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 17.00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży a także Msza Święta o godz. 19.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. 3 posiłki, z których tylko 1 do syta. Post ścisły obejmuje osoby w wieku od 18 do 60 r. życia, natomiast od 14 r. życia obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (oczywiście post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie dotyczą osób chorych lub mających własne zalecenia lekarskie). Ponadto w okresie Wielkiego Postu obowiązuje nas powstrzymanie się od udziału w zabawach. W środę z racji 14. dnia miesiąca, przypada także kolejna stacja w naszym comiesięcznym przygotowaniu do obchodów uroczystości 900-lecia Wielkiej Misji Pomorskiej św. Ottona.

4. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne tj. Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 – szczególnie dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla dorosłych a także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Z kolei rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 10 marca.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek prowadzona przez CARITAS, na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Kościół w Polsce od początku wojny wspiera najbardziej poszkodowanych, zgodnie z ewangelicznym wezwaniem do pomocy każdemu cierpiącemu człowiekowi.

6. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o objawieniach Maryi w Lourdes oraz o tym, jak towarzyszyć dziecku w chorobie, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze m.in. o wstrząsającej prawdzie o handlu ludźmi oraz pomysłach na zmiany w edukacji. Polecamy GOŚĆ EXTRA w cenie 14 zł., który podejmuje refleksję nad Wielkim Postem i jego znaczeniem. Dzieciom młodszym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz doświadczania mocy i miłości Boga w sakramentach chrześcijańskiego uzdrowienia.