Dziś jest poniedziałek, 16 wrzesień 2024. Imieniny: Edyty, Kornela

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 lutego 2022 r.
1. Ponownie przypominamy o spotkaniach duszpasterskich dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, które odbędą się według stałego planu tj. we wtorek o godz. 15.15 klasa C i o godz. 16.15 klasa A oraz w piątek o godz. 16.00 klasa B. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 19.00. Prosimy zarówno dzieci, jak i młodzież o szczególną obecność. W tym tygodniu, jeśli chodzi o dzieci, był z tym niestety spory problem, dlatego odbędą się również spotkania z rodzicami: we wtorek - z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, natomiast w czwartek z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii. Spotkania odbędą się kościele o godz. 19.00.

2. W liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, przypominające o tym, że Jezus Chrystus założył jeden Kościół, którego znakiem jedności jest osoba papieża.

3. W środę po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne.

6. W sobotę o godz. 11.00 schola dla dzieci i spotkanie kandydatów na ministrantów.

7. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA pisze m.in. o konsekwencjach małżeńskich rozwodów dla dzieci, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze m.in. o skutkach zdalnego nauczania w artykule z frapującym pytaniem: zdalnie niedouczeni. Dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY zawierający niespodziankę.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.