Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 13 czerwca 2021 r.
1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację festynu z okazji 30-lecia naszej parafii oraz Dnia Dziecka. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie. Naszą radość i budowanie wspólnoty chcemy dalej kontynuować w PARAFIALNEJ STREFIE KIBICA w salce katechetycznej i pod wiatą, dlatego zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami na wspólne kibicowanie i spotkanie przed meczem polskiej reprezentacji. Dla dzieci będzie przygotowana kiełbaska z grilla. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto dla dzieci, to bardzo serdecznie o to prosimy. Zapraszamy także dorosłych ale ze względów organizacyjnych - ponieważ nie wiemy ilu osób możemy się spodziewać - prosimy o przyniesienie własnego prowiantu na grilla, który będzie rozpalony i przygotowany do dyspozycji uczestników.

2. W środę przypada 46 r. święceń kapłańskich ks. Ryszarda. Z tej okazji zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji ks. Ryszarda podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. W piątek o godz. 16.00 w naszej wspólnocie odbędzie się uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy pragną przyjąć ten sakrament i prośmy dla siebie o łaski odnawiające w nas dary Ducha Świętego.

4. Nieustanie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

5. Od przyszłej niedzieli tj. 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, dlatego pamiętajmy, że obowiązuje nas osobisty udział w Eucharystii.

6. Informujemy, że wraz z ostatnią niedzielą czerwca, tj. 27 czerwca, będą sprawowane po raz ostatni przed wakacjami Msze Święte o godz. 12.30 i 15.00. Przez okres lipca i sierpnia pozostałe Msze Święte będą sprawowane według stałego planu tj. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Jednocześnie informujemy, że na okres wakacji wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą o godz. 20.00, która będzie Eucharystią sprawowaną bez towarzyszenia organów i śpiewu, ale za to z większym podkreśleniem roli ciszy w Eucharystii.

7. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o tym, jak była wychowywana Maryja w domu rodzinnym, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje losy dzieci, które były więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II Wojny Światowej. Zachęcamy do lektury.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.