Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 czerwca 2021 r.
1. W miniony piątek, pod przewodnictwem ks. prof. bpa Henryka Wejmana, odbyła się uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, do którego przystąpiło 39 młodych osób. Życzymy naszej młodzieży, aby ten sakrament umocnił ich wiarę i pomagał w wiernym podążaniem za Jezusem w codziennym życiu.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 na antenie TVP 3 Szczecin, w programie katolickim ARKA zostanie wyemitowana relacja z naszego parafialnego festynu oraz uroczystości I Komunii Świętej w gronie rodzinnym. Zachęcamy do obejrzenia tego programu.

3. W środę o godz. 17.00 ponownie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Parafialnej Strefy Kibica. Dla dzieci będzie przygotowana kiełbaska z grilla. Zapraszamy także samych dorosłych ale ze względów organizacyjnych - ponieważ nie wiemy ilu osób możemy się spodziewać - prosimy o przyniesienie własnego prowiantu na grilla, który będzie rozpalony i przygotowany do dyspozycji uczestników.

4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 w podziękowaniu za mijający rok nauki.

6. Nieustanie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

7. Od dzisiaj zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, dlatego pamiętajmy, że ponownie obowiązuje nas osobisty udział w Eucharystii. Oczywiście w przypadku osób chorych lub tych, którym trwające upały nie pozwalają ze względów zdrowotnych przyjść samemu do kościoła, zawsze są zwolnieni z osobistego udziału
w Eucharystii i zobowiązani do udziału w formie telewizyjnej relacji w domu.

8. Informujemy, że za tydzień będą sprawowane po raz ostatni przed wakacjami Msze Święte o godz. 12.30 i 15.00 w niedzielę. Przez okres lipca i sierpnia te Msze Święte nie będą sprawowane o tych godzinach, natomiast pozostałe Msze Święte będą sprawowane według stałego planu tj. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Jednocześnie informujemy, że na okres lipca i sierpnia wprowadzamy w niedzielę dodatkową Mszę Świętą o godz. 20.00, która będzie Eucharystią sprawowaną bez towarzyszenia organów i śpiewu, ale za to z większym podkreśleniem roli ciszy w Eucharystii. Jednocześnie informujemy, że po następnej niedzieli (czyli od momentu rozpoczęcia wakacji) w dni powszednie nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 8.00. Codzienna Eucharystia przez okres wakacji będzie sprawowana tylko o godz. 18.00.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o rotmistrzu Pileckim, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY próbuje odpowiedzieć skąd się wziął koronawirus. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, zawierający m.in. informacje o odbywających się Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Zachęcamy do lektury.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.