Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 czerwca 2021 r.
1. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas odpoczynku ? szczególnie dla dzieci i młodzieży ? oraz głębszego doświadczenia Boga w otaczającym nas świecie a przede wszystkim w Eucharystii.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela z harmonogramem Mszy Świętych sprawowanych według stałego planu. Od jutra - przez okres wakacji - w dni powszednie nie będzie porannej Mszy Świętej o godz. 8.00 (poza I sobotą miesiąca), natomiast w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 i 15.00 ? pozostałe Msze Święte zostają bez zmian, czyli o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00 oraz dodatkowo w niedziele będzie sprawowana Msza Święta o godz. 20.00 a Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane tylko o godz. 18.00.

3. Biuro parafialne w okresie wakacji będzie czynne tak jak obecnie, czyli poprzez telefoniczne umówienie spotkania lub zgłoszenie się do zakrystii po wieczornej Mszy Świętej.

4. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy w każdą środę na Mszę Święte oraz nowennę. Jutro wsp. św. Ireneusza oraz 49. rocznica powstania diecezji szczecińsko ? kamieńskiej. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W środę zakończymy nabożeństwa czerwcowe. W czwartek przypada wsp. św. Ottona ? patrona naszej archidiecezji a w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

5. Przypominamy, że w każdy czwartek o godz. 17.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Wczoraj odbyły się
w szczecińskiej katedrze święcenia 5 nowych kapłanów. Przed tygodniem została zniesiona dyspensa od sposobu uczestnictwa w Eucharystii, dlatego obowiązuje nas osobiste uczestnictwo w Mszy Świętej.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, ale odwiedziny chorych odbędą się wyjątkowo tydzień później tj. w piątek 9 lipca.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Sylwestra Kubika ? proboszcza jednej z parafii w Częstochowie a zarazem poetę. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość zakupienia tomików jego poezji, natomiast po Mszach Świętych o godz. 11.00 i 18.00, odbędą się spotkania autorskie w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA przeczytamy m.in. o tym czy psychoterapia może zastąpić spowiedź oraz o wakacyjnym odpoczynku, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy m.in. o polskiej klasie średniej oraz o klasztornych recepturach. Wszystkim wiernym polecamy do lektury numer bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY, które znajduje się w kruchcie kościoła.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.