Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 13 sierpnia 2023 r.
1. Jutro z Pustkowa nad morzem, spod repliki Krzyża z Giewontu, wyruszy Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa „Od Bałtyku do Tatr”, której dyrektorem od tego roku jest nasz ks. proboszcz. Pielgrzymka trwa 6 dni i w tym roku uczestnicy nawiedzą główne katedry w Polsce a na zakończenie wejdą na Giewont. Jutro o godz. 11.00 pielgrzymi będą w katedrze w Szczecinie, więc jeśli ktoś może się tam udać, to serdecznie zachęcamy. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych osobistych modlitwach.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego; we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tym dniu obowiązuje nas udział w Eucharystii. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym; w czwartek wsp. św. Jacka.

3. We wtorek podczas każdej Mszy Świętej święcimy zioła i kwiaty. Przed wejściem do kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą wianki, przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca. Już teraz pragniemy zapowiedzieć dożynki parafialne, które odbędą się 10 września. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to zarazem uroczystość odpustowa w naszej matczynej parafii w Dąbiu, gdzie suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 13.00. W tym dniu obchodzimy także rocznicę „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego, dlatego pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę oraz wszystkich, którzy strzegą jej granic a także módlmy się o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.

4. Dnia 15 sierpnia rozpocznie się także Krucjata Różańcowa Dzieci i całych Rodzin za Polskę, która potrwa do Bożego Narodzenia. Zachęcamy dzieci oraz rodziców do tej modlitwy, która polega na codziennym odmówieniu jednego dziesiątka różańca świętego w intencji naszej Ojczyzny. Więcej informacji na stronie internetowej www.krucjataniepokalanów.pl

5. W związku z powodzią w Słowenii 15 sierpnia będzie Dniem Solidarności z tym krajem dotkniętym powodzią. Będziemy pamiętać w modlitwie o poszkodowanych a w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka ofiar do puszek prowadzona przez CARITAS.

6. W dniach 23-25 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Szczecina do Myśliborza. Zapisy do 16 sierpnia włącznie, poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-mysliborska.pl

7. Kolejne spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” odbędzie się 30 sierpnia.

8. W niedzielę 3 września pragniemy udać się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach i tam uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 15.00 oraz procesji pokutnej, która odbywa się z sanktuarium na cmentarz wojenny (długość nieco ponad 3 km). Zapisy chętnych osób przyjmujemy w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.

9. Polecamy prasę katolicką. Zarówno tygodnik NIEDZIELA, jak i GOŚĆNIEDZIELNY poświęcone są w dużej mierze zakończonym Światowym Dniom Młodzieży w Lizbonie.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby w ciszy swojego serca byli zasłuchani w głos Boga a w trudnościach, by nie tracili ufności i wiary w Bożą pomoc i łaskę.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb naszego byłego parafianina + Dariusza Tokaja. W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin, naszych parafian, pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…