Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 sierpnia 2021 r.
1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone przed tygodniem do puszek w ramach akcji CARITAS, wspierającej osoby poszkodowane przez powodzie, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie i w Europie w minionym miesiącu. Zebraliśmy 1610 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Trwa okres pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pielgrzymów. Ponownie zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej przez naszą parafię w dn. 20 – 25 września (szczegóły znajdziemy w gablocie). Prosimy o konkretne decyzje, ponieważ obecnie zapisanych jest niespełna 20 osób a chcielibyśmy, aby była to przede wszystkim pielgrzymka parafialna, choć oczywiście zapraszamy także osoby spoza naszej parafii, dlatego prosimy o przekazanie tej informacji bliskim i znajomym.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: jutro święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – współpatronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca – męczennika; w środę wsp. św. Klary – dziewicy a w sobotę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana i męczennika.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Od sobotniej Mszy Świętej wigilijnej będą do nabycia za dobrowolną ofiarą, przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca małe wiązanki ziół i kwiatów, które w tym dniu święcimy na zakończenie każdej Eucharystii.

5. W poniedziałek, środę i czwartek są wolne intencje Mszy Świętych.

6. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o tym, jak rodzice mogę rozmawiać z dziećmi o wierze oraz wywiad z Czesławem Langiem; natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat: czy nasze telefony są bezpieczne oraz pisze o naszej rodaczce, która dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszego fotografa na świcie wykonując zdjęcia telefonem. Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.