Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 lipca 2021 r.
1. Przeżywamy okres wakacji. Niech to będzie czas odnowienia sił fizycznych ale także duchowego umocnienia na drodze wiary, którą przemierzamy każdego dnia. Z tej racji od dzisiaj wprowadzamy w niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00 adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00. Serdecznie zachęcamy, aby wykorzystać ten czas na osobistą modlitwę w ciszy. Każde dzieło w naszym życiu powinno rozpoczynać się od osobistego spotkania z Bogiem a najgłębsze wytchnienie, którego pragniemy niech się też tam dokonuje. Niedziela to Dzień Pana, dlatego nie żałujmy czasu dla Boga.

2. W liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek ? św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; wtorek ? świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; czwartek ? św. Bonawenturę; piątek - wsp. NMP z Góry Karmel ? dzień szczególnej modlitwy osób, które noszą szkaplerz karmelitański.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć naszego rodaka o. Sebastiana Stasiaka, który będzie pełnił posługę głoszenia Słowa Bożego i rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok, z których dochód jest przeznaczony na cele misyjne zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy dn. 29 lipca z os. Słonecznego. Choć szlak jest długi, to pamiętajmy, że można wziąć udział w choćby kilku dniach pielgrzymowania ? w zależności od możliwości czasowych. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej www.szczecinska.pl

5. W dniach 20 ? 25 września, tj. od poniedziałku do soboty, organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii, podczas której nawiedzimy sanktuaria na Warmii i Mazurach tj. Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Świętą Lipkę i Augustów oraz na Podlasiu m.in. Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego i Białystok ? grób bł. ks. Michał Sopoćki a także odwiedzimy Warszawę ? grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki; katedrę warszawską z grobem Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Świątynię Opatrzności Bożej a nasze pielgrzymowanie zakończymy na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki obejmujący noclegi i wyżywnie (śniadanie i obiadokolację) oraz przejazd i ubezpieczenie wynosi 1300 zł. od osoby. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. czym jest adopcja na odległość oraz przepis na małżeństwo, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy o roli i działaniu aniołów w naszym życiu.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dużo zdrowia, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.