Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 lipca 2024 r.
1. Dzisiaj o godz. 12.00 zapraszamy do salki parafialnej na kawę i ciasto. Jest to okazja do wzajemnego spotkania w gronie parafian i gości oraz wspólnej modlitwy „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny; we wtorek: święto św. Brygidy – współpatronki Europy; w środę: wsp. św. Kingi; w czwartek: święto św. Jakuba Apostoła – patrona szczecińskiej katedry oraz wsp. św. Krzysztofa patrona podróżujących; w piątek wsp. św. Joachima i Anny – rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom.

3. W związku ze zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona podróżujących, po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar do puszek, na rzecz zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy, zgodnie z coroczną akcją „1 grosz za 1 kilometr”. Więcej informacji na stronie internetowej www.miva.pl

4. W środę przy szczecińskiej katedrze rozpocznie się Jarmark Jakubowy, który potrwa do niedzieli włącznie. Uroczysta Msza Św. odpustowa połączona z Nieszporami Jakubowymi w czwartek
o godz. 18.00. Dodatkowe i szczegółowe informacje znajdziemy na stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl oraz www.jarmarkjakubowy.pl ”.

5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Można wyruszyć tylko na kilka dni, np. od najbliższego czwartku do niedzieli włącznie i przyjść tylko do Szczecina, aby choć w taki sposób uczestniczyć w pielgrzymce. Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do podjęcia takiej próby. Szczegóły pielgrzymowania i zapisy na stronie: www.szczecinska.pl

6. Duża parafia w Dąbiu zaprasza na doroczną pielgrzymkę autokarową naszej archidiecezji na Jasną Górę w dn. 26 – 28 września. Koszt 580 zł. Zapisy u p. Krystyny Przylepy (tel. 605 460 329).

7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będzie pełnił posługę nasz rodak o. Sebastian Stasiak, który – jak co roku – będzie rozprowadzał kalendarze misyjne Oblatów Maryi Niepokalanej. Niech ich zakup będzie naszym wkładem w działalność misyjną Kościoła. Jednocześnie informujemy, że w tym roku nie planujemy wydawać kalendarza parafialnego.

8. Polecamy prasę katolicką, która ukazuje nam rzeczywistość przez pryzmat naszej wiary.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy łagodności w sercu oraz znalezienia czasu na odpoczynek i budowanie wzajemnych relacji, poświęcając sobie nawzajem więcej czasu w domu, w małżeństwie i rodzinie.

10. We wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w int. + ks. Marka Kosińskiego (5 r.). Zapraszamy wszystkich na tę Eucharystię a już teraz w intencji ks. Marka oraz Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…