Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 lipca 2021 r.
1. Zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę wakacji. Adoracja rozpoczyna się po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwa do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz. 20.00. Niech to będzie czas naszego szczególnego i głębokiego doświadczenia bliskości Boga i Jego miłości.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny; w piątek święto św. Brygidy ? współpatronki Europy a w sobotę wspomnienie św. Kingi.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto św. Jakuba ? jest to patronalne święto w szczecińskiej katedrze oraz wspomnienie św. Krzysztofa ? patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów ? począwszy od rowerów a skończywszy na samochodach. Prosimy aby dzieci przyprowadziły swoje rowerki do poświęcenia a jeśli ktoś posiada pojazdy zabytkowe zachęcamy do prezentacji takich pojazdów bezpośrednio przed wejściem do kościoła.

4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy dn. 29 lipca z os. Słonecznego. Choć szlak jest długi, to pamiętajmy, że można wziąć udział w choćby kilku dniach pielgrzymowania ? w zależności od możliwości czasowych. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej www.szczecinska.pl

5. W dniach 20 ? 25 września, tj. od poniedziałku do soboty, organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii, podczas której nawiedzimy sanktuaria na Warmii i Mazurach tj. Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Świętą Lipkę oraz Wigry i Augustów; następnie udamy się do Sokółki ? miejsca cudu eucharystycznego i Białegostoku a także odwiedzimy Warszawę ? grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki; katedrę warszawską z grobem Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Świątynię Opatrzności Bożej a nasze pielgrzymowanie zakończymy na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki, który obejmuje noclegi wraz z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolację), przejazd autokarem i ubezpieczenie wynosi 1300 zł. od osoby. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Maryi i św. Józefa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

8. W piątek przypada 2 r. śm. naszego byłego proboszcza śp. ks. kan. Marka Kosińskiego.
W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek?