Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 lipca 2021 r.
1. Dzisiaj na zakończenie każdej Eucharystii modlimy się prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich kierujących i podróżujących pojazdami oraz je poświęcamy po wyjściu z kościoła. Jednocześnie przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.

2. W każdą niedzielę wakacji zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpoczyna się po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwa do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz. 20.00. Ponadto zawsze zachęcamy do adoracji w czwartek o godz. 17.00. Niech to będzie czas naszego szczególnego i głębokiego doświadczenia bliskości Boga i Jego miłości.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: dzisiaj święto św. Jakuba patrona szczecińskiej katedry, gdzie obchodzony jest odpust i trwa Jarmark Jakubowy;
w poniedziałek wsp. św. Joachima i Anny rodziców NMP – jest to dzień wdzięczności dzieci rodzicom i dziadkom;
w czwartek wsp. św. Marty i w sobotę wsp. św. Ignacego z Loyoli.

4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy w najbliższy czwartek z sanktuarium na os. Słonecznym (Msza Święta o godz. 7.00 – możemy wziąć udział w tej Eucharystii). W pielgrzymce można uczestniczyć jedynie w kilku dniach, w zależności od możliwości czasowych. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej www.szczecinska.pl

5. W dniach 20 – 25 września, tj. od poniedziałku do soboty, organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii, podczas której nawiedzimy sanktuaria na Warmii i Mazurach tj. Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Świętą Lipkę oraz Wigry i Augustów; następnie udamy się do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego i Białegostoku a także odwiedzimy Warszawę – grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki; katedrę warszawską z grobem Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Świątynię Opatrzności Bożej a nasze pielgrzymowanie zakończymy na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki, który obejmuje noclegi wraz z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolację), przejazd autokarem i ubezpieczenie wynosi 1300 zł. od osoby. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Szczegóły pielgrzymki znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

6. Za tydzień będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz powodzian i wszystkich poszkodowanych przez ulewne deszcze zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Europie.

7. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba w Hiszpanii (trasa wiedzie m.in. przez ul. Szybowcową) oraz o Cyprianie Kamilu Norwidzie – poecie i mistyku; natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje tematu sporu między prawem krajowym
a unijnym oraz pisze o skutkach zdalnego nauczania w szkole. Zachęcamy do lektury.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.