Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 sierpnia 2021 r.
1. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone przed tygodniem do puszek w ramach akcji stowarzyszenia MIVA Polska, które działa przy Konferencji Episkopatu Polski i wspiera misjonarzy w zakupu dla nich środków transportu. Zebraliśmy 1357 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Dzisiaj z kolei po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz powodzian w naszej Ojczyźnie i Europie, prowadzona przez CARITAS POLSKA.

2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który naznaczony jest wieloma wydarzeniami w historii naszego narodu, jak również jest miesiącem szczególnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Z tych racji od wielu lat kierowana jest zachęta, by przeżyć ten miesiąc w abstynencji, co jest ważne szczególnie dzisiaj, gdy okres pandemii wpłynął na wzrost spożycia alkoholu.

3. Dzisiaj przeżywamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę oraz za tych, którzy heroicznie walczyli o naszą wolność.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę wsp. św. Jana Marii Vianneya patrona kapłanów a w piątek święto Przemienienia Pańskiego. Z racji święta zostaje udzielona w naszej parafii dyspensa od pokarmów mięsnych z zadośćuczynieniem w formie modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w intencji o pokój na świecie.

5. W piątek z racji I piątku miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach.

6. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

7. W dniach 20 – 25 września, tj. od poniedziałku do soboty, organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii, podczas której nawiedzimy sanktuaria na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu, odwiedzimy Warszawę a pielgrzymkę zakończymy na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki wynosi 1300 zł. od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o zmianach w polityce historycznej i skutkach uzależnienia alkoholowego; natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat głodu na świecie, problemu teleporad lekarskich oraz zawiera wywiad z nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.