Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 sierpnia 2023r.
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią podczas której sprawujemy Msze Święte w naszym kościele według porządku wakacyjnego. Od przyszłej niedzieli tj. 3 września powracamy do zwykłego planu sprawowania Eucharystii, czyli o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Od piątku 1 września powracamy także do sprawowania porannych Mszy Świętych o godz. 8:00.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, we wtorek przypada wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 – po wakacyjnej przerwie – odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. W sobotę o godzinie 8:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.

5. W piątek 1 września będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu przypada dzień pamięci ofiar II Wojny Światowej, o których pamiętajmy w naszych modlitwach. Jednocześnie 1 września to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Środowiska.

6. W środę 30 sierpnia zapraszamy do udziału w obchodach 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości rocznicowe rozpoczną się od odsłonięcia pomnika upamiętniającego Bohaterów Stycznia 1971 r. przed Urzędem Wojewódzkim na Wałach Chrobrego w Szczecinie, o godz. 10.00. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów. Zwieńczeniem tych uroczystości będzie Msza Święta o godz. 17.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy placu Matki Teresy z Kalkuty, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

7. Zapraszamy mężczyzn na modlitwę „Męskiego Różańca", który odbędzie się w sobotę, 2 września br. Rozpoczęcie od Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy. Następnie odbędzie się przejście mężczyzn z modlitwą różańcową pod figurę św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

8. W niedzielę 3 września pragniemy udać się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach i tam uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 15.00 oraz procesji pokutnej, która odbywa się z sanktuarium na cmentarz wojenny (długość nieco ponad 3 km). Zapisy chętnych osób przyjmujemy w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.

9. Polecamy prasę katolicką. NIEDZIELA pisze o tym, jak można prowadzić ekologię w duchu chrześcijańskim, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat co zrobić, aby sierpniowa abstynencja od alkoholu nie była chwilowym zrywem do walki z nałogiem. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wytrwania w wierności Jezusowi i Jego Kościołówi.