Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 października 2023r.
1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W intencji misji będziemy się modlić szczególnie podczas nabożeństw różańcowych, które w naszej świątyni prowadzone są codziennie o godz. 17.30 – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. Dzisiejsza niedziela to także liturgiczne wsp. św. Jana Pawła II; poza tym w tym tygodniu, w sobotę obchodzimy święto Św. Szymona i Judy Tadeusza.

2. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według ustalonego planu.

3. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

4. W sobotę o godz. 12.00 w kościele spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów, których bardzo serdecznie zapraszamy do służby przy ołtarzu. Z kolei o godz. 13.00 do salki parafialnej zapraszamy dzieci, które chciałyby działać w kole misyjnym, które chcielibyśmy utworzyć w naszej parafii.

5. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem podczas zbiórki ofiar do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane zostało 3372 złote i 6 euro.

6. W sobotę w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie, odbędą się warsztaty pt. „Czy to jest naprawdę depresja?” Szczegóły oraz zapisy podane są na plakacie w gablocie
.
7. Zbliża się miesiąc listopad. Na stoliku z książkami znajdują się kartki na modlitwę za Zmarłych, czyli WYPOMINKI. Na kartkach są zaznaczone daty, dlatego zapraszamy w tym konkretnym dniu na wspólną modlitwę w intencji poleconych w WYPOMINKACH naszych Zmarłych.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o wartości relacji małżeńskiej budowanej w oparciu o Boga oraz o tym, co znaczy wierzyć. Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który pisze o konflikcie w Ziemi świętej oraz o obrazie Kościoła, który wypływa z lektury Ewangelii św. Marka. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

9. Obok stojaka z gazetami zostały wyłożone różne książki o tematyce religijnej, które możemy nabyć w okazjonalnej cenie 20 zł za sztukę oraz płyta CD w cenie 10 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia i pogłębienia swojej wiedzy religijnej lub też obdarowania książką innych osób, jako ofiarowanym im prezentem. Kupując dwie książki można wziąć gratis płytę CD. Ofiary prosimy składać do puszki na ofiary za gazety. Książki będą wyłożone do przyszłej niedzieli włącznie.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby cieszyli się obfitością darów od Boga oraz potrafili oddzielać właściwie sprawy Boże od spraw ziemskich.