Ogłosznia duszpaszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 października 2023 r.
1. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy na modlitwę różańcową, która odbywa się
w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Wczoraj, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej został poświęcony duży różaniec, który będzie służył podczas procesji liturgicznych w najważniejsze święta. Różaniec możemy zobaczyć na stoliku obok wejścia do zakrystii.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w modlitwie „Różaniec do granic”.

3. W miniony poniedziałek i wtorek były zaplanowane spotkania z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Niestety – sądząc po niewielkiej ilości przybyłych rodziców – wydaje się, że niewielu jest zainteresowanych troską o własne życie wiary oraz swoich dzieci. W związku z tym rodziców, którzy nie byli na spotkaniu w proponowanym terminie, zapraszamy w czwartek do kancelarii parafialnej w g. 16.00 – 17.30.

4. W liturgii Kościoła w piątek obchodzimy wsp. bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej według ustalonego planu, natomiast w czwartek nie będzie spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Rozpocznie się nowy etap formacji, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby a szczególnie te, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie”, który wspólnota organizuje w Trzęsaczu w dn. 20 – 22 października. Spotkanie dotyczy odnowy wiary. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę 15 października o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, będzie sprawowana Msza Święta z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. Zapraszamy studentów, wykładowców, pracowników wyższych uczelni do wspólnej modlitwy.

8. Przyszła niedziela to także obchody międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego. W związku z tym rodziców dotkniętych utratą dziecka w okresie prenatalnym, okołoporodowym lub zmarłych z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku lub samobójstwa, zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz spotkań-terapii, których program znajduje się na plakatach w gablocie. Spotkania i modlitwy rozpoczną się już jutro, ale szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.

9. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum. Św. Paweł Apostoł przypomina, że nasza ojczyzna jest w niebie, ale nie bez znaczenia jest, w jakiej ojczyźnie żyjemy tu na ziemi i w jakim duchu ją kształtujemy. W związku z tym zachęcamy do udziału w wyborach i referendum, powierzając na modlitwie losy naszej Ojczyzny dobremu Bogu i prosząc o światło Ducha Świętego, by decyzje, które podejmiemy służyły naszemu osobistemu dobru
i dobru naszej ziemskiej Ojczyzny oraz były zgodne z naszym sumieniem, a nie były wynikiem działania pod wpływem emocji lub sympatii czy politycznych antypatii ale spokojnej i rozważnie podjętej decyzji.

10. Przyszła niedziela to także „Dzień Papieski”. W związku z tym odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”, która jest „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II” i wspiera młodzież z niezamożnych rodzin w edukacji i rozwoju swoich talentów. Wesprzyjmy swoimi ofiarami to dzieło.

11. Dzisiaj niestety nie dotarł tygodnik NIEDZIELA, ponieważ samochód rozwożący prasę został uderzony przez inne auto i kierowca nie mógł kontynuować jazdy. Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który wyjaśnia nam, do czego służy Synod Biskupów oraz pisze o zgorszeniu w Kościele. Dzieciom przedszkolnym polecamy październikowy numer miesięcznika STAŚ – serdecznie zachęcamy rodziców, aby zadbali o religijną edukację naszych najmłodszych parafian.

12. Obok stojaka z gazetami zostały wyłożone różne książki o tematyce religijnej, które możemy nabyć w okazjonalnej cenie 20 zł za sztukę oraz płyta CD w cenie 10 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia i pogłębienia swojej wiedzy religijnej lub też obdarowania książką innych osób, jako ofiarowanym im prezentem. Kupując dwie książki można wziąć gratis płytę CD. Ofiary prosimy składać do puszki na ofiary za gazety.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby według słów św. Pawła Apostoła, z ufnością przedstawiali wszystkie prośby Bogu na modlitwie z dziękczynieniem i cieszyli się Bożym pokojem, który przewyższa wszelki umysł.