Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Odpust parafialny i festyn

2024-06-03
Odpust parafialny i festyn
W piątek 31 czerwca będziemy przeżywać nasze parafialne święto czyli odpust parafialny, który poprzedzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msza Świeta odpustowa w piatek o godz. 18.00, natomiast w niedzielę 2 czerwca będziemy przeżywać drugą część odpustu parafialnego organizując festyn charytatywny na rzecz Kasi, o której możemy poczytać na portalu FB pod nazwą "Dzielna Kasia".

Rozpoczęcie Roku Ottonowego

2024-05-15
Rozpoczęcie Roku Ottonowego
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego tj. 19 maja, w naszej archidiecezji rozpoczynamy obchody Roku Ottonowego, upamiętniajace 900-lecie Pomorskiej Misji św. Ottona. Główne uroczystości odbędą się w sobotę 8 czerwca o godz. 15.00 w Pyrzycach, przy odnowionym baptysterium, czyli miejscu chrztu świętego pyrzyczan (obecnie park przy ul. Warszawskiej).

Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

2024-04-20
Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
Obudźmy się ze snu, wyjdźmy z obojętności, otwórzmy kraty więzienia, w którym czasami się zamykaliśmy, aby każdy z nas mógł odkryć swoje powołanie w Kościele i w świecie, i stać się pielgrzymem nadziei i budowniczym pokoju! – napisał papież Franciszek w orędziu na 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będziemy obchodzić 21 kwietnia, w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Temat orędzia brzmi: „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”.

Niedziela Biblijna i Ogólnopolski Tydzień Biblijny

2024-04-12
Niedziela Biblijna i Ogólnopolski Tydzień Biblijny
Pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele” od 14 do 20 kwietnia w Kościele katolickim w Polsce już po raz 16. będzie obchodzony Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Rozpocznie go Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem fragmenty Dziejów Apostolskich.

„Miłując Pismo Święte, miłujemy Chrystusa” – podkreśla ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i inicjator Tygodnia Biblijnego, zachęcając do czytania Pisma Świętego i refleksji nad Biblią. Początek Tygodnia Biblijnego przypada dwa tygodnie po Wielkanocy, w Niedzielę Biblijną, podczas której odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”, jak i myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”, nawiązują do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Celem inicjatywy – jak wyjaśnia ks. prof. Witczyk, jest „apostolat biblijny, rozumiany jako animacja biblijna całego duszpasterstwa i życia chrześcijańskiego każdego z wierzących”.

Marsz dla Życia

2024-04-08
Marsz dla Życia
W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się Jubileuszowy XX Marsz dla Życia, pod hasłem: Życie nie zna granic. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych a szczególnie rodziców z dziećmi i całe rodziny. Bądźmy w dzisiajszym świecie i dla dzisiajszego świata apostołami życia.