Dziś jest środa, 21 luty 2024. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta

Dziękujemy za głosowanie na modernizację alejek na cmentarzu w Dąbiu

2023-11-12
Dziękujemy za głosowanie na modernizację alejek na cmentarzu w Dąbiu
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu. Z radością informujemy, że projekt zyskał największą ilość głosów i będzie realizowany w ramach zadań wybranych w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Oczywiście realizacja zadania nie nastapi od razu, ponieważ potrzebne jest m.in. przygotowanie projektu, ogłoszenie przetargu i samo wykonanie zadania, dlatego trzeba liczyć się z okresem 2 a może nawet i 3 lat, ale najważnieszy punkt został wykonany, czyli projekt został wybrany dzięki wszystkim głosującym, za co jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy.

XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

2023-11-12
XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
W dzisiajszą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny dzień poświęcony jest chrześcijanom z Bliskiego Wschodu. Pomoc dla chrześcijan prześladowanych koordynuje w Polsce Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" o którego działalności warto poczytać na stonie internetowej www.pkwp.org
W naszej parafii w przyszłą niedzielę tj. 19 listopada, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. Działalność stowarzyszenia możemy wesprzeć także poprzez bezpośrednią ofiarę składaną na konto "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym lub Darowizna.

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej oraz Święto Niepodległości.

2023-11-09
Wieczór poezji i pieśni patriotycznej oraz Święto Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji i pieśni patriotycznej, który odbędzie się w wigilę Święta Niepodległości tj. w piątek o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni. W sobotę, gdy przypada 105 r. Odzyskania Niepodległości zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 a później na wspólne świętowanie przy naszej wiatce. Jednocześnie o godz. 12.30 rozpocznie się parada motocyklowa, która przejedzie na Jasne Błonia, gdzie zostanie odśpiewany hymn Polski i nastąpi powrót do Dąbia. Na zakończenie odbędzie się konkurs na najładniej przystrojony patriotycznie motocykl. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te wydarzenia.

Forum Młodych: Ogień z Nieba

2023-11-06
Forum Młodych: Ogień z Nieba
W sobotę 18 listopada w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie, odbędzie się spotkanie młodych pt. "Ogień z nieba" Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.forumognia.pl.
Czym jest Forum Młodych Ogień z Nieba?
Poruszeni zawołaniem Jezusa, który przyszedł, by rzucić ogień na ziemię pragniemy, by w trakcie Forum rozpalać go w nas. Chcemy wołać o Ducha Świętego, Ducha Ognia, by rozpalał nasze życie, wypełniał je radością. Dlatego w programie nie zabraknie konferencji głoszonych z pasją, świadectw, pełnej radości muzyki, modlitwy uwielbienia. W trakcie będziemy modlić się też za chorych i tych, którym z jakichś powodów ciężko. W środku dnia zaplanowana jest przerwa na obiad. Dzień zakończy się pełnym radości koncertem. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.

2023-10-28
Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.
1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu o godz. 12.00 rozpocznie się procesja modlitewna za Zmarłych (od bramy głównej). Po zakończeniu procesji, ok. godz. 12.45, będzie sprawowana Msza Święta przy krzyżu. 2 listopada w naszym kościele obok cmentarza o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Zmarłych poleconych w Wypominkach. W poszczególne niedziele listopada o godz. 15.00 będziemy się modlić za Zmarłych rozważając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. W dniach 1 - 8 listopada będąc w stanie łaski uświęcajacej przez samo nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencjach Ojca Świętego, możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.