Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Niedziela Miłosierdzia Bożego

2024-04-07
Niedziela Miłosierdzia Bożego
W ósmym dniu po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, cały Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Miłosierną miłość Boga do człowieka poznajemy tylko dzięki Objawieniu Bożemu. To Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. Siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II. Wiecej możemy poczytać na stronie www.faustyna.pl Znajdziemy tam wszystkie informacje związane z kultem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i pogłębienie czci do Bożego Miłosierdzia.

Pan Zmartwychwstał! Alleluja!

2024-03-31
Pan Zmartwychwstał! Alleluja!
Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim parafianom i gościom, składamy serdeczne życzenia, by radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa wnosiła każdego dnia radość w życie osoboste, rodzinne i zawodowe. Chrystus Zmartwychwstał! To nie tylko wspomnienie wydarzenia, które zmieniło losy świata i człowieka ale nieustanne wezwanie, do przeżywania wiary w żywej relacji wobec żyjącego Pana, obecnego w swoim Kościele. Nich wspólnota Kościoła, który tworzymy, bedzie dla każdego doświadczeniem obecności Jezusa Chrystusa i wezwaniem do głębszego zaanagażowania, zgodnie z hasłem tegorocznego roku duszpasterskiego: uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego i odkrycia na nowo wartości rodziny oraz wpatrywania się i czerpania wzoru dla naszych rodzin z błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczęść Boże - ks. proboszcz wraz z ks. Michałem.

Plan obchodów Triduum Paschalnego

2024-03-27
WIELKI CZWARTEK:
19.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ;
(22.00 – 24.00 – spowiedź); adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.

WIELKI PIĄTEK:
8.00 – „CIEMNA JUTRZNIA”;
15.00 – DROGA KRZYŻOWA;
19.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU;
(22.00 – 24.00 – spowiedź); adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.

WIELKA SOBOTA:
8.00 – „CIEMNA JUTRZNIA”;
9.00 – 13.00 ŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH (co pół godziny);
15.00 – ostatnie święcenie pokarmów oraz spowiedź do godz. 16.00.

21.00 – WIGILIA PASCHALNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
MSZE ŚWIĘTE WEDŁUG STAŁEGO PLANU

Wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów

2024-03-24
Wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów
W Wielki Poniedziałek 25 marca, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszamy wszystkich wiernych, poszczególne rodziny i małżonków wraz z dziećmi na tę Eucharystię, ponieważ to właśnie małżonkom i rodzinom patronuje bł. Rodzina Ulmów. W dzisiajszą niedzielę tj. 24 marca przypada 80 r. męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów a zarazem Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Niech pamięć o naszych bohaterskich Rodakach będzie naszą dumą i chlubą, szczególnie wobec pojawiajacych się od wielu lat kłamliwych insynuacjach o rzekomym polskim antysemityźmie.(na zdjęciu relikwiarz bł. Rodziny Ulmów)

Rekolekcje wielkopostne

2024-03-09
Rekolekcje wielkopostne
W niedzielę 10 marca w naszej wspólnocie parafialnej, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy tj. 13 marca włącznie. W dni powszednie Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 19.30. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci codziennie o godz. 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Arkadiusz Skwara - proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Stargardzie Kluczewie. Rekolekcje będą duchowym przygotowaniem do przyjęcia oraz instalacji w naszym kościele relikwii bł. Rodziny Ulmów.