Dziś jest niedziela, 21 lipiec 2024. Imieniny: Daniela, Dalidy

Ekstremalna Droga Krzyżowa

2024-03-09
Ekstremalna Droga Krzyżowa
W piątek 15 marca Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Osoby, które chcą się na nią wybrać, przychodzą na Mszę Świętą przygotowane do wymarszu. Pamiętajmy, że obowiązkowe są kamizelki odblaskowe i lampki tzw. czołówki oraz należy przygotować się na różne warunki atmosferyczne a także zabrać napoje i prowiant. Trasa wynosi 42 km, natomiast krótszy odcinek do plaży w Czarnej Łące 21 km. Należy pobrać rozważania ze strony http://www.edk.org.pl i wydrukować lub zgrać na telefon i potem odsłuchać przez słuchawki. Można także przygotować sobie krzyż, który bedzie nam towarzyszył podczas drogi. Zachęcamy do udziału i pamiętajmy, że każdy bierze udział na własną odpowiedzialność.

24 GODZINY DLA PANA

2024-03-06
24 GODZINY DLA PANA
W piątek 8 marca odbędzie się czuwanie modlitewne 24 GODZINY DLA PANA. Jest to modlitewna inicjatywa papieża Franciszka, którą chcemy podjąć także w naszej parafii, ale z racji organizacyjnych ograniczymy się do czuwania do północy. Rozpoczęcie czuwania po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, która rozpoczyna się o godz. 18.30, dlatego zarezerwujmy czas na osobistą modlitwę. Adoracja całodobowa odbędzie się w kościele pw. św. Jana Bosko w Szczecinie (kościół obok stadionu Pogoni) - rozpoczęcie o godz. 17.00.

Rezygnacja z urzędu biskupa naszej archidiecezji

2024-02-24
Rezygnacja z urzędu biskupa naszej archidiecezji
W sobotę 24 lutego papież Franciszek przyjął rezygnację z urzędu biskupa naszej archidiecezji złożoną przez księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Do czasu mianowania nowego biskupa obowiązki zarządzania diecezją przejął biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Polecajmy w modlitwie dobremu Bogu ks. arcybiskupa seniora Andrzeja i całą naszą archidiecezję.

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r.

2024-02-14
Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r.
Tradycyjnie co roku, każdy papież kieruje do wszystkich wiernych swoje słowo na czas Wielkiego Postu. W tegorocznym orędziu papież Franciszek przypomina nam, że "Bóg się nami nie zmęczył. Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności".

Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes

2024-02-10
Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes
11 lutego - w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Tajemnica Krzyża w sposób szczególny łączy się z osobami chorymi, dlatego wymagają one szczególnej miłości, troski i delikatności. Poniżej przedstawiamy orędzie papieża Franciszka na ten dzień.