Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.

2023-10-28
Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.
1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu o godz. 12.00 rozpocznie się procesja modlitewna za Zmarłych (od bramy głównej). Po zakończeniu procesji, ok. godz. 12.45, będzie sprawowana Msza Święta przy krzyżu. 2 listopada w naszym kościele obok cmentarza o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Zmarłych poleconych w Wypominkach. W poszczególne niedziele listopada o godz. 15.00 będziemy się modlić za Zmarłych rozważając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. W dniach 1 - 8 listopada będąc w stanie łaski uświęcajacej przez samo nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencjach Ojca Świętego, możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Procesja ze Świętymi

2023-10-27
Procesja ze Świętymi
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych na Jasnych Błoniach w Szczecinie, obok figury św. Jana Pawła II o godz. 20.00 rozpocznie się "Procesja ze Świętymi". Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich wiernych, na to przepiękne nabożeństwo modlitewne na ulicach Szczecina. Procesja wyruszy w kierunku katedry, gdzie o godz. 21.00 będzie sprawowana Msza Święta z liturgii uroczystości Wszystkich Świętych.

Niedziela Misyjna 2023 r.

2023-10-21
Niedziela Misyjna 2023 r.
W niedzielę, 22 października 2023 r., obchodzony będzie w Kościele 97. Światowy Dzień Misyjny. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, czyli szczególny czas modlitwy w intencji misji świętych. W 2023 r. na misjach posługuje 1743 polskich misjonarzy i mosjonarek, zarówno duchownych, jak i świeckich. Więcej informacji na stronie internetowej www.missio.org.pl

XXIII Dzień Papieski

2023-10-13
XXIII Dzień Papieski
Niedziela 15 października br. to XXIII Dzień Papieski, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: "Jan Paweł II - Cywilizacja Życia". W minioną niedzielę słuchaliśmy listu pasterskiego naszych pasterzy, natomiast w Dzień Papieski jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, którzy są "żywym pomnikiem św. Jana Pawła II". Szczegółowe informacje o tej inicjatywie znajdziemy na stronie internetowej www:dzielo.pl Dzień Papieski jest obchodzony na pamiątkę rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W poniedziałek 16 października przypada 45 rocznica tego wydarzenia.

VADEMECUM WYBORCZE KATOLIKA

2023-09-30
VADEMECUM WYBORCZE KATOLIKA
Każdego dnia podejmujemy róże decyzje i wybory. Są jednak takie wybory, które wpływają nie tylko na nas samych ale też mają wpływ na tworzone przez nas społeczeństwo. Aby ocenić, czy nasze wybory są zgodne z wyznawaną przez nas wiarą, służy temu opublikowane przez Radę ds. Społęcznych Konferencji Episkopatu Polski VADEMECUM. Zachęcamy do lektury.