Dziś jest niedziela, 21 lipiec 2024. Imieniny: Daniela, Dalidy

Krzyż ponownie widoczny

2020-04-30
Krzyż ponownie widoczny
Od minionego wtorku na ścianie dzwonnicy naszego kościoła ponownie po zmroku widać krzyż, który przypomina nam miejsce naszej modlitwy i spotkania z Bogiem. Dziękujemy serdecznie rodzinie Państwa Jezierskich za pomoc w wykonaniu prac naprawczych. Bóg zapłać.

Niedziela Modlitwy za Kierowców

2020-04-26
Niedziela Modlitwy za Kierowców

W ostatnią niedzielę kwietnia zgodnie z kalendarzem duszpasterskim Kościoła w Polsce jest obchodzona Niedziela Modlitw za Kierowców. Jest to szczególny dzień, kiedy otaczamy duchową troską wszystkich kierujących pojazdami oraz innych użytkowników drogi.

Niedziela Biblijna i XII Tydzień Biblijny

2020-04-26
Niedziela Biblijna i XII Tydzień Biblijny
Dzisiajsza III Niedziela Wielkanocna to zarazem Niedziela Biblijna rozpoczynająca XII Tydzień Biblijny w Polsce. Sięgajmy w miarę możliwości codziennie do Pisma Świętego, aby karmić się Słowem, które daje życie wieczne. Zachęcamy aby pobrać na telefon aplikację z tekstem Pisma Świetego aby w ten sposób mieć zawsze przy sobie Biblię. Polecamy aplikację Wydawnictwa Pallottinum.

Kiedy Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii? Dla kogo msza święta w niedzielę o godz. 12.30?

2020-04-25
Kiedy Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii? Dla kogo msza święta w niedzielę o godz. 12.30?
W związku z panującą epidemią koronawirusa wspólna uroczystość Pierwszej Kominii Świętej zostaje przeniesiona na 20 września br. Jednocześnie będą trwały przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w gronie rodzinnym, które to uroczystości odbędą się dla części dzieci w czerwcu br. W związku z tym - ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele - prosimy aby na mszę świetą w niedzielę o godz. 12.30 przychodziły tylko i wyłącznie osoby, które zamówiły intencję mszy świętej oraz dzieci przygotowujące się do rodzinnej Pierwszej Komunii Świętej wraz z jednym z rodziców..

Zmiana ilości wiernych w kościele: 23 osoby.

2020-04-18
Zmiana ilości wiernych w kościele: 23 osoby.
W związku z wejściem w życie - od poniedziałku 20 kwietnia br. - nowych przepisów określających ilość wiernych w kościele informujemy, że w naszej świątyni mogą to być 23 osoby spośród wiernych. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej w zwykłe dni tygodnia, kiedy jest obecnych jedynie kilka osób aby wtedy przystąpić do Komunii Świętej. Jeśli zachowujemy dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej nie musimy wtedy przystępować do spowiedzi świętej (chyba, że wymagają tego inne okoliczności). Jednocześnie pamiętajmy o konieczności zakładania w kościele maseczki lub chusty.