Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Co z praktykami I piątku i I soboty miesiąca?

2020-04-03
Co z praktykami I piątku i I soboty miesiąca?
Wszystkie osoby będące w trakcie odbywania praktyki I piątków lub I sobót miesiaca informujemy, że stan epidemii nie wpływa na ich przerwanie. W komunikacie wydanym przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski czytamy, że "jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc".
Pełna treść komunikatu poniżej.

Spowiedź przed świętami wielkanocnymi.

2020-04-03
Spowiedź przed świętami wielkanocnymi.
Informujemy, że codziennie według ustalonego planu istnieje możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania czyli do spowiedzi świętej, tj. kwadrans przed poranną mszą świętą czyli o 7.45 oraz - z racji prowadzonej codziennie modlitwy adoracyjnej w intencji o ustanie epidemii koronawirusa - pół godziny przed wieczorną mszą świętą czyli o godz. 17.30. Jednocześnie informujemy, że spowiedź i Komunia Święta w okresie wielkanocnym to czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (w tym roku tj. do dnia 31 maja).

15 rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II

2020-04-02
15 rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II
Dzisiaj przypada 15 rocznica odejścia do domu Ojca umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii za Jego wstawiennictwem od 9. dni modlimy się w intencji o ustanie epidemiii koronawirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i wsparcie dla personelu medycznego i wszystkich, którzy służą społeczeństwu wypełniając wszelkie zawody użyteczności publicznej oraz prosimy o łaskę nieba dla zmarłych. Nie zapomnajmy o tym, jak wielkiego mamy przed Bogiem orędownika.

Nie bedzie odwiedzin chorych w I piątek miesiąca

2020-03-31
Nie bedzie odwiedzin chorych w I piątek miesiąca
W związku ze stanem epidemii koronawirusa oraz w trosce o zdrowie i życie naszych parafian informujemy, że w najbliższy I piątek miesiąca tj. 3 kwietnia, nie odwiedzimy chorych. Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy zawsze do dyspozycji parafian - szczególnie gdyby istniało zagrożenie życia - i zawsze przyjdziemy z posługą sakramentalną, jeśli bedzie taka potrzeba.

Biuro Parafialne nieczynne

2020-03-29
Informujemy, że Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych np. pogrzeb oraz indywidualnych prosimy o kontakt telefoniczny celem umówienia spotkania.