Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Gdzie obejrzę nabożeństwo Gorzkich Żali?

2020-04-05
Gdzie obejrzę nabożeństwo Gorzkich Żali?
W związku z tym, że nabożeństwo Gorzkich Żali nie jest odprawiane w kościele, możemy jednak w nim uczestniczyć duchowo poprzez relację z TV TRWAM w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do głębokiego i pobożnego przeżycia tego nabożeństwa.

Czy można poświęcić palmę?

2020-04-04
Czy można poświęcić palmę?
Niedziela Palmowa to tradycyjnie dzień w którym na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy święcimy palmy. Z racji trwającej epidemii koronawirusa jedynie niewiele osób będzie mogło to uczynić. Proponujemy aby nie rezygnować z tego zwyczaju i przygotować palmę oraz pozostawić ją w domu aby towarzyszyła nam szczególnie przez najbliższe dni. Można także publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma - do czego zachęca rzecznik Episkopatu Polski ks.Paweł Rytel-Andrianik Jak podkreślił, do fotografii można dołączyć cytaty z Pisma Świętego. Dzięki temu ma powstać "wirtualna procesja z palmami", która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych. ?Uczestnicząc w akcji #Palma będziemy dzielili się z innymi przeżywaniem Niedzieli Palmowej i mimo kwarantanny i izolacji możemy budować duchową wspólnotę? ? wskazał rzecznik Episkopatu.

Co z praktykami I piątku i I soboty miesiąca?

2020-04-03
Co z praktykami I piątku i I soboty miesiąca?
Wszystkie osoby będące w trakcie odbywania praktyki I piątków lub I sobót miesiaca informujemy, że stan epidemii nie wpływa na ich przerwanie. W komunikacie wydanym przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski czytamy, że "jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc".
Pełna treść komunikatu poniżej.

Spowiedź przed świętami wielkanocnymi.

2020-04-03
Spowiedź przed świętami wielkanocnymi.
Informujemy, że codziennie według ustalonego planu istnieje możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania czyli do spowiedzi świętej, tj. kwadrans przed poranną mszą świętą czyli o 7.45 oraz - z racji prowadzonej codziennie modlitwy adoracyjnej w intencji o ustanie epidemii koronawirusa - pół godziny przed wieczorną mszą świętą czyli o godz. 17.30. Jednocześnie informujemy, że spowiedź i Komunia Święta w okresie wielkanocnym to czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (w tym roku tj. do dnia 31 maja).

15 rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II

2020-04-02
15 rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II
Dzisiaj przypada 15 rocznica odejścia do domu Ojca umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii za Jego wstawiennictwem od 9. dni modlimy się w intencji o ustanie epidemiii koronawirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i wsparcie dla personelu medycznego i wszystkich, którzy służą społeczeństwu wypełniając wszelkie zawody użyteczności publicznej oraz prosimy o łaskę nieba dla zmarłych. Nie zapomnajmy o tym, jak wielkiego mamy przed Bogiem orędownika.